Jeden z nejlepších bubeníků zahraje dnes v divadle
Kolín – Miloš Meier, jeden z nejlepších, nejuznávanějších a nejvytíženějších bubeníků v republice, zahraje v kolínském divadle dnes od 19 hodin. V programu bubenické show Drumming Syndrome hraje Miloš Meier spoustu bubenických sól, skladby kapel, ve kterých působí (Pavlíček, BSP, Stromboli, Dymytry, Pražský výběr…) a také skladby, které jsou speciálně složené pro tento projekt.

Sněhulácké pohádky uslyší děti v knihovně
Český Brod – Odpolední živé čtení pro děti má českobrodská knihovna v plánu na úterý. V knížkách budou příchozí společně hledat zimní pohádky, příběhy a básničky. Akce začíná v 16 hodin.

Kostel se rozezní klasickými vánočními písněmi
Kutná Hora – Adventní koncert uspořádají členové Osadního výboru Vrchlice v kostele nejsvětější Trojice v Kutné Hoře v sobotu 16. prosince od 15 hodin. Zazní klasické vánoční písně v podání Nicol Krištofové a Anety Šilhánkové za klavírního doprovodu Jana Skály. Koncert je určený pro širokou veřejnost, vstupné nebude vybíráno.Kouřimští pořádají předvánoční dílničku
Kouřim – Předvánoční těšení je naplánované na středu 29. listopadu. Zájemci se sejdou v městské knihovně v 17 hodin. S sebou by si měli přinést malé šišky, mašličky a různé přírodniny jako oříšky, větvičky, sušené ovoce a koření. Vytvářet se budou ozdobičky.

O osobním stylu a image pohovoří Dana Beranová
Kolín – Seminář věnovaný osobnímu stylu a oblékání, pro kolínské ženy a dívky opět povede profesionální stylistka a vizážistka Dana Beranová, která poskytuje služby mnoha módním časopisům a pracuje také v oblasti reklamy či filmu. Ženy se dozvědí například jak rychle sestavit zajímavý outfit. Akce se koná v sále městské knihovny ve čtvrtek od 17 hodin.

Nápadníka můžete vidět dnes  
Kolín - Dnes a také v úterý a ve středu kolínské Kino 99 promítá třetí díl triologie Zahradnictví nazvaný Nápadník. Příběh milenecké lásky vypráví o bitvě mezi rodiči a jejich dětmi, poznamenanými válkou a komunistickým převratem. Film Nápadník s tragikomickým nadhledem obkresluje ostrou zlomovou linii mezi předválečnou a poválečnou generací. Generační střet vychází z odlišných životních zkušeností rodičů a jejich dětí. Promítání filmu, který svým dějem předchází legendárním Pelíškům, začíná vždy v 19.30 hodin.

Brody v Brodě znají vítěze  
Brodě zná vítěze. Českobrodští se mezi nejúspěšnější fotografy nedostali. Zástupce města Český Brod rozhodl o nejlepší fotografii z města. Tou se stal snímek Kostel v novém hábitu, který vyfotografovala Eva Karlíková. Po slavnostním vyhlášení výsledků byla zahájená výstava, která je nyní k vidění v radnici v Havlíčkově Brodě. Výstava však bude opět putovní. Českobrodští se na ni mohou těšit v dubnu a květnu následujícího roku. Fotografie budou k vidění v prostorách kulturního domu Svět.

Opravy budou dokončené v první polovině roku
Plaňany – Plaňanští v letošním roce žádali o několik dotací. Úspěšní byli v případě opravy hřbitovní zdi v Poboří a rekonstrukce chodníků podél ulice Pražská a Tyršova. Oba projekty by měly být podle starosty městyse Martina S. Charváta dokončené v první polovině příštího roku. V žádosti o dotaci na opravu pomníku padlým v Plaňanech bohužel městys úspěšný nebyl. Záchranné práce však přesto zahájili a financují je z vlastního rozpočtu. 

Uzavírka silnice potrvá do poloviny prosince
Český Brod – Uzavírka silnice vedoucí na obec Štolmíř potrvá do 15. prosince. Důvodem uzavírky je oprava komunikace. Lidé, kteří v oblasti žijí mohou ke svým nemovitostem přijíždět, v případě, že to nebude krátkodobě možné, budou obyvatelé informováni minimálně pět dnů dopředu.

Počet nemocných se v minulém týdnu zvýšil
Kolínsko – Ve 47. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti o 23,9 %. Celková nemocnost činila 1 048 onemocnění na 100 000 obyvatel. Na Kolínsku byl vzestup onemocnění vyšší než 50%. Naopak v sousedním Nymbursku nemocných ubylo.

Ukradla těsnící kroužek, dostala pokutu od strážníků
Kolín – Těsnící kroužek za necelou stokorunu si chtěla zadarmo odnést z hobby prodejny žena z Kolína. „Zboží uschovala a pronesla bez zaplacení za pokladní zónu,“ řekla mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová. Žena se přivolané hlídce městských strážníků k činu přiznala. Místo těsnícího kroužku si z obchodu odnesla pokutu a zboží bylo vráceno zpět do prodeje. 

Vánoční dárky pro seniory
Lysá nad Labem – Po loňském úspěchu se rozhodli i letos pracovníci lyského Domova Na Zámku poprosit veřejnost, aby jim pomohla splnit skromná vánoční přání seniorů žijících v domově. Seznam věcí, které si obyvatelé domova přejí, bude pravidelně aktualizován přímo na webových stránkách Domova Na Zámku www.domovnazamku.cz. Kdo bude chtít, může svůj dárek buď poslat poštou nebo klidně přinést osobně. 

Podpořili církve, opravovat se bude kostel i zeď fary
Plaňany – Městys letos podpořil historické dědictví v obci i obě církve. Římskokatolickou církev částkou 200 tisíc korun jako příspěvek na další etapu opravy kostela Nanebevzetí Panny Marie a církev československou husitskou částkou 55 tisíc korun na opravu severní zdi fary a přípravu projektové dokumentace pro zařazení do programu Obnovy Ministerstva kultury.