Scapino rozezní americké blues
Kolín – Americký bluesman Linwood Lee Taylor zavítá zítra večer do kolínského divadelního klubu Scapino. Jeho hudební styl vychází z bluesových legend jako jsou Freddy King, Albert King, Muddy Waters nebo Howlin Wolf. Hudebník navíc svým osobitým projevem připomíná slavného Jimiho Hendrixe. Vystoupení amerických Linwood Lee Taylor trio začne v 19 hodin.

Děti vyrazí na stezku
Starý Kolín – Mysliveckou stezku plnou her a soutěží si mohou projít děti v sobotu. Zájemci se sejdou na myslivně v 9 hodin. Připravené jsou ceny nejen pro vítěze. Chybět nebude občerstvení.

Setkání Kámen zve zájemce do kostela i ateliéru
Kostelec n. Č. l. – Galerie Kruh a Ateliér GH zve na setkání XXVII Kámen. To bude zahájené v sobotu v 10 hodin v kostele sv. Jana Křtitele. Na příchozí čekají koncerty hudebních těles Vox Angelicus a Sanna Adam, vernisáž výstavy, recitace básní Rudolfa Kvíze, kde se objevuje téma kamene i přednášky. Program se bude konat jak v kostele, tak v Ateliéru GH.Mistr Evropy předvede dřevorubeckou show
Vitice – Dřevorubeckou show s mistrem Evropy a vicemistrem světa Martinem Komárkem uvidí Vitičtí v neděli 10. září od 14 hodin na místním fotbalovém hřišti. Představí se i další sportovní dřevorubci.

Dobřichov se změní v pohádkovou cestu
Dobřichov – Na pohádkovou cestu se vydají děti v Dobřichově. Startuje se u kostela Nejsvětější trojice od 13 do 16 hodin. Obcí pak děti, které budou cestou plnit úkoly dojdou na fotbalové hřiště, kde je připravený závěrečný program. Zazpívá Yvette Gottová a připravené je mimo jiné malování na obličej nebo skákací hrad.

Pečky ožijí vinobraním
Pečky – Již po druhé se v Pečkách uskuteční Svatováclavské vinobraní. Lidé budou moci ochutnat burčák a vína z Moravy a Čech, stejně jako rumunská vína či různé pochutiny. Chybět nebude doprovodný program s Cimbálovou muzikou Žandár a kapelou Fobos. Na akci přijede také král a královna a k vidění budou veteráni. Akce se koná v Kremlově parku v sobotu od 15 hodin.

Zažijte Sen noci kouřimské
Kouřim – Touláním kouřimskými ulicemi začne v sobotu ve 14 hodin Sen noci kouřimské. Od 16 hodin je pak připravený hudební program v parku Na Hradbách. V 19 hodin dojde ke slavnostnímu zahájení na náměstí, kde bude večer také ohňostroj.

Kolínská Gasparáda odstartuje už ve čtvrtek
Kolín – Příznivci pouličního divadla si na své přijdou ve čtvrtek a v pátek na Karlově náměstí v Kolíně. Letošní ročník Gasparády přinese divadelní inscenace, tradiční i netradiční akrobacii, ale i koncerty. Na své si přijdou děti i dospělí. Program startuje v 17.45 hodin tanečním vystoupením na chůdách. Lidé se mohou těšit také na vystoupení kapely Voila! i na netradiční ohnivou show. Páteční dopoledne je věnované dětem. Na řadě budou pohádky. V odpoledním programu pak nebude chybět pantomima ani nové klaunství. Na závěr vystoupí kapela Fekete Seretlek, která proměňuje tradiční lidové motivy a přetváří je v originální kompozice.