Přivítají prázdniny

Konojedy – Konojedští přivítají prázdniny. Připraveno je spousty zábavy pro děti. Čeká je plnění úkolů na cestě, která je přizpůsobená také pro maminky s kočárky. Na konci bude na každého čekat odměna. Start je mezi 13 a 13.30 u obecního úřadu. Od 15.30 začne v místní sokolovně dětská diskotéka. V 17 hodin čeká na děti překvapení od černokostleckých hasičů, o půl hodiny později dojde k zapálení ohně.

Hasiči budou soutěžit

Zibohlavy – Třetí kolo hasičské soutěže v požárním útoku na sklopné terče ve dvou pokusech hostí tentokrát Zibohlavy. Akce je naplánovaná na první červencový den. Začne v 10 hodin dopoledne.

Pivovar ožije během i hudbou

Kostelec n. Č. l. – Černokostelecký pivovar o víkendu opět ožije. Sejdou se v něm sportovci, kteří se zúčastní tradičního koloběhu. Jde o závod smíšených dvojic s jedním bicyklem. Závod startuje z pivovaru v sobotu 1. července ve 14.30 hodin. Prezentace závodníků se koná od 13.30 hodin do 14.15 hodin. Akce neskončí tím, že se poslední závodní dvojice vrátí do pivovaru. Kromě závodu se v pivovaru koná také Vydrafest, a to od 14 hodin. Vystoupí Filip Zoubek a The Blues Q, Sabrage, Mladá Garda, Authentic, Papajoe, Mr. Pig, Piranha a kapela říkající si přísun povolen. Přijít může kdokoli, i když není závodníkem.

Kino uvede třetí díl animovaného filmu Auta

Kolín – Kolínské Kino 99 bude v pondělí 26. června od 17 hodin promítat oblíbený animovaný film Auta. Tentokrát jde již o třetí díl vyprávění o legendárním závoďákovi Blesk McQueen. Film kino uvede i v úterý a ve středu.

Otevřená náplavka rozšiřuje Otevřenou ulici

Kolín – Kapela MiG 9 Babočka vystoupí v rámci Otevřené náplavky v Kolíně na Podskalském nábřeží ve středu 28. června od 17 hodin. Otevřená náplavka je rozšířenou součástí původního projektu Otevřená ulice kolínských sousedských podvečerů v Brandlově ulici před kostelem sv. Bartoloměje.

Soutěžit budou děti

Radim – Na radimském hřišti budou tradičně přichystané nejrůznější soutěžní disciplíny pro děti, aby přivítali prázdniny. Akce začne v neděli po obědě.

Oslaví konec školního roku

Stříbrná Skalice – Konec školního roku je třeba pořádně oslavit. To si uvědomují také Na Marjánce ve Stříbrné Skalici, kde se bude slavit nejen konec školy, ale hlavně začátek prázdnin. Zahrají indie-elektro-rockoví Noisetrap a punkrocková formace, která si říká Bikini Karneval. Vstup na akci je zdarma.