„Styl, který hrajeme, jsme nazvali akustický crossover. Co se pod tímto názvem skrývá, chceme představit na koncertě, který tento pátek zahrajeme ve Starých lázních v Kolíně. Jde vesměs o vlastní autorskou tvorbu, která se brzy objeví i na připravovaném cédéčku, jež by mělo spatřit světlo světa už v příštích týdnech. V současné době se totiž pracuje už jen na obalu a tvoří se poslední detaily ve studiu,“ poznamenává frontman kapely Jiří Němeček.

Ti, kteří znali písničky dvojice Němeček – Mezlík z koncertů v Kolíně, Plaňanech či Kouřimi, budou možná zítra překvapeni jejich novým aranžmá. „Přidali jsme bicí, další akustické nástroje i dechovou sekci,“ usmívá se Němeček.

Na svůj jarní kolínský koncert si ZAVĚTREM přizvali republikově známější liberecké kolegy ze skupiny Jarret. S nimi přichystali na zítřek dvojitou dávku hudebního přívalu.

Koncert, který začíná od 19.30 ve Starých lázních, začnou nejprve ZAVĚTREM přibližně hodinovým programem a po nich přijdou na řadu Jarret.
Pořádající „závětrní“ muzikanti věří, že přes příjemné skoro letní počasí si tuto hudební akci nenechají posluchači rozhodně ujít.