Kino 99 Kolín, pátek 27. dubna

17 hodin – ROBINSONOVI, americký animovaný film. Příběh nejnovějšího filmu z produkce studia Walt Disney se točí okolo Lewise - geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech. Mládeži přístupný.

17.30 hodin – DRSŇÁK, německý film. Patnáctiletý Michael Polischka je nucen se přestěhovat z uhlazeného předměstí do činžáku v lidové čtvrti. Jeho matka se totiž rozešla s bohatým doktorem, u něhož dosud bydleli. Jediné dostupné bydlení je sešlý byt ve čtvrti osídlené přistěhovalci. Na státní střední škole čelí Michael bití a vydírání. Doma to není o moc lepší. Michaelovi nezbývá, než se naučit vyznat v městské tlačenici. Pomáhají mu v tom noví parťáci Crille a jeho mladší bratr Matze - párek zanedbaných delikventů. Mládeži do 12 let nevhodný.

19.30 a 22 hodin – VLAJKY NAŠICH OTCŮ, americký film. Citlivý příběh o odvaze, přátelství a oběti v situaci válečné vřavy… Režie Clint Eastwood.
Jde o jednu z nejznámějších fotografií z dobývání Tichomoří - snímek zmrazil v čase pětici mariňáků a jednoho námořního zdravotníka, vztyčujících americkou vlajku na hoře Suribači na Iwo Jimě. Tato přírodní pevnost s plážemi z černého písku a sirných jeskyní se stala dějištěm jedné z nejkrvavějších bitev 2. světové války. Po vyhrané bitvě se zpět do Spojených států dostanou jen tři z nich…Mládeži do 12 let nevhodný.

20 hodin – BABEL, americký film. Od režiséra Alejandra Gonzáleze Inárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Mládeži do 15 let nepřístupný.

Sobota 28. dubna, 15 hodin - KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA, animované pásmo pohádek pro nejmenší: Královna koloběžka, Jak krtek ke kalhotkám přišel, Dorotka a drak, Dorotka a abeceda, Krtek a koberec, Krakonoš a ovčák.

Městské divadlo Kolín

Pátek 27. dubna, 19 hodin - ČISTÁ KOŘIST, anglická detektivní komedie o jedné z variant, jak rychle zbohatnout. Tohle dílko o poměrech v policii ve Velké Británii napsal autor už před čtyřiceti lety. Do naší současnosti ty poměry dorazily až v těchto měsících a docela určitě cestou časem nic na skandální míře neztratily. Hrají: L. Mrkvička, V. Postránecký, F. Sychra, H. Sršňová, V. Udatný, J. Kotěšovský, S. Kovacz. Uvádí: Agentura Harlekýn Praha

Neděle 29. dubna, 15 hodin - KÁČA A VODNÍK – Princ Obláček a princezna Perlička se stále jen hádají. Vodník ze zámeckého rybníčku je promění v žabáka a v leknín a unese je do rybníka u mlýna. Nebýt kuchtičky Káči, jak by to asi dopadlo.....? Uvádí: Liduščino divadlo Praha

Klub Staré lázně Kolín

pátek 27. dubna, 19.30 hodin - JARRET a ZAVĚTREM – koncert liberecké folkrockové kapely a kolínské svěží folkrockové formace.

Hradešín, sobota 28. dubna

kostel sv. Jiří, 18 hodin - „HUDBA A SLOVA“ – koncert v podání Tria Mystérim Musicum Praha s Janem Kvapilem, členem orchestru České filharmonie. Zazní hudba Starého a Nového zákona. Úryvky textů recituje herec Radovan Lukavský.

Hospoda na Hradě, 20 hodin - Taneční pouťová zábava – k tanci a poslechu hraje Petr Karolínek, zpívá Olda Drahorád.

Kolín, pondělí 30. dubna

restaurace Na Rychtě, 17.30 hodin - ČARODĚJNICE – v zahradních prostorách restaurace „Na Rychtě“ pořádá Dům dětí a mládeže Kolín. Velké čarodějné rejdění pro malé i velké čarodějníky a čarodějnice, chybět nebude ani opékání vuřtíků a doprovodný program.

Týnec nad Labem, pondělí 30. dubna

POHÁDKOVÝ LES, již 12. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i dospělé s úkoly a pohádkovými bytostmi v Týnci nad Labem. Trasa pochodu: Týnec nad Labem – koupaliště – Cabicárna Lžovice. Start je v 16. 30 – 17 hodin na koupališti. Večer zahraje skupina Něco.