Kino 99 Kolín, sobota 19. května

Týden španělského filmu
20 hodin – HLAS MOŘE
, Španělsko/Francie/Itálie - 2004. Pravdivý životní příběh Španěla Ramona Sampedra, který 30 let vedl kampaň za právo na svou vlastní smrt. Po úrazu na moři je upoután na lůžko a jeho jediným přáním je důstojně ukončit svůj život. Jeho svět je však převrácen naruby příchodem dvou žen: Julie, právničky, která mu pomáhá v jeho úsilí legálně ukončit svůj život; a Rose, žena z vesnice, která se ho snaží přesvědčit, že život stojí za to žít až do konce. Mládeži do 15 let nevhodný.

17 hodin – VLAJKY NAŠICH OTCŮ, americký film. Citlivý příběh o odvaze, přátelství a oběti v situaci válečné vřavy… Jde o jednu z nejznámějších fotografií z dobývání Tichomoří - snímek zmrazil v čase pětici mariňáků a jednoho námořního zdravotníka, vztyčující americkou vlajku na hoře Suribači na Iwo Jimě. Tato přírodní pevnost s plážemi z černého písku a sirných jeskyní se stala dějištěm jedné z nejkrvavějších bitev 2. světové války. Mládeži do 12 let nevhodný.

17.30 hodin – HORY MAJÍ OČI 2, americký film. Jednotka vojáků Národní gardy má namířeno na základnu v Novém Mexiku, kam mají v rámci rutinní mise přivézt vybavení pro skupinu jaderných vědců. Když však na odlehlé výzkumné pracoviště přijedou, najdou je zcela opuštěné. Pak ale zachytí tísňový signál ze vzdálených hor a rozhodnou se vydat do kopců na záchrannou výpravu, protože si myslí, že by se tam mohli ukrývat pohřešovaní vědci - netuší však, že kráčejí přímo do náruče lidožravých mutantů. Patriarcha mutantů Papa Hades má v plánu nechat naživu všechny chycené ženy, aby svému kmeni zajistil přežití. Skupina vojáků se musí pevně semknout, aby dokázala obstát v boji proti nepříteli. Mládeži do 15 let nepřístupný.

20 hodin – SPIDER-MAN 3, americký film. Na začátku filmu se s Peterem Parkerem setkáváme ve chvíli, kdy se mu konečně podařilo skloubit oddanost k M.J. se svými superhrdinskými povinnostmi. Zdánlivý poklid je však pouze tichem před bouří. Když se barva jeho obleku zničehonic změní na černočernou a propůjčí jeho schopnostem mnohem větší sílu, začne se měnit i samotný Peter. Dva nejobávanější padouši Sandman a Venom nabírají na síle a stále více žízní po pomstě. Spider-Man bude tentokrát potřebovat znovu objevit svůj smysl pro slitování, který z něj dělá opravdového hrdinu. Mládeži přístupný.

15 hodin – KYTICE POHÁDEK IV, animované pásmo pohádek pro nejmenší.

Neděle 20. května, 20 hodin

VOLVER, Španělsko - 2006. Režie: Pedro Almodóvar. Volver znamená „vrátit se“ - a Pedro Almodóvar se svým novým filmem vrací do kraje svého dětství La Mancha. Je to kraj, kde často fouká silný vítr, který šíří požáry. Při jednom z nich zahynuli rodiče Raimundy a Sole, sester odlišného temperamentu, ale podobných osudů. Ten dramatičtější prožívá energická a krásná Raimunda, odhodlaná za každou cenu bránit svou dospívající dceru a zvyklá živit nejen ji, ale i nezaměstnaného manžela. Mládeži do 15 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

Sobota 19. května, 19.30 hodin
GALAVEČER NEJMILEJŠÍHO KONCERTU
, vedle nejlepších vystoupení dětí z dětských domovů vystoupí i populární osobnosti.

Neděle 20. května, 19 hodin
A JE TO V PYTLI!
Komedie téměř hororová. Otec a syn - oba Cooneyové, patří k nejlepším a nejhranějším anglickým komediografům. Manželé Tom a Linda očekávají pracovnici Úřadu pro adopci dětí, která má rozhodnout o jejich dalším osudu. Postupně však musí čelit nečekaným problémům, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem, který je zdrojem četných veselých i téměř hororových zápletek. Uvádí: Divadlo Na Fidlovačce Praha.

Pohostinství U Černohlávků Sendražice

sobota 19. května, 19 hodin
MÁJOVÁ ZÁBAVA
– hrají Blue Bucks, předkapela Expres Jana Matury. Májový průvod obcí začíná ve 13 hodin.

Na Zámecké Kolín

neděle 20. května, 14 – 18 hodin
MÁJOVÉ TANEČNÍ ODPOLEDNE
– pořádá Klub přátel Fr. Kmocha, Hraje Malý dechový orchestr MHFK.

Dvořákovo muzeum Kolínska pravěku, Brandlova ulice č. p. 35

neděle 20. května, 13.30 hodin
I. PREZENTACE PRACÍ ABSOLVENTŮ KURZU „VÝTVARNÉ TECHNIKY KROK ZA KROKEM“
, vernisáž výstavy pořádané ARC – Akademie třetího věku a volného času. Výstava končí 28. června.