Kino 99 Kolín, pátek 25. května

17 hodin – ROBINSONOVI, americký film. Příběh nejnovějšího animovaného filmu z produkce studia Walt Disney se točí okolo Lewise - geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech - do budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech. Mládeži přístupné.

17.30 hodin – OŠKLIVÉ KÁČÁTKO A JÁ, Francie / Irsko / Dánsko / Velká Británie - 2006. Představte si svět plný skvělých, slušně vychovaných a inteligentních zvířátek… Tak s tím tedy v tomto příběhu rozhodně nepočítejte. Známá animovaná pohádka od H. CH. Andersena v českém znění. Mládeži přístupné.

19.30 hodin – PRÁZDNINY PANA BEANA, britský film. Katastrofa dostala svůj vlastní pas. Svou neomezenou fantazii využívá k co nejkomplikovanějším řešením těch nejjednodušších problémů. Neortodoxní postup sice přináší řadu potíží, ale na konci série událostí, kterou by šlo také charakterizovat jako sled mimořádně nešťastných příhod, stojí vždy triumfálně jako vítěz - Bean, pravá filmová katastrofa. Bát by se měli především Francouzi, do jejichž země se vydává na prázdniny. Mládeži přístupné.

20 hodin – OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE, film Jiřího Menzela podle slavného románu Bohumila Hrabala. Kdesi v zapadlém koutě blízko hranic přebývá v opuštěné hájovně muž bohaté minulosti, který tu pracuje jako cestář. Tak se před námi ve vzpomínkách odvíjí příběh pikolíka, který zažil podivuhodný rozmach a sebevědomí české společnosti, okouzlení bohatstvím i karnevalem života v třicátých letech minulého století, stejně jako pád svého charakteru v období okupace za druhé světové války i pokoření v době nástupu komunismu. Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

Pátek, 25. května, 19 hodin
ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH
, světový hit poprvé na českém jevišti. Madame Harrison si najme Michaela Minettiho, aby ji naučil tančit swing, tango, valčík, foxtrot, ča-ču a moderní tanec. Uvádí: Divadlo Ungelt Praha.

Neděle 27. května, 14 a 16 hodin
HURVÍNKŮV POPLETENÝ VÍKEND
, příběh o jednom zamotaném odpoledni, ze kterého jde hlava kolem nejen Hurvínkovi, Máničce, panu Spejblovi a paní Kateřině, ale i dvěma medvíďatům, která utekla z cirkusu. Uvádí: Divadlo S+H Praha.

Evangelický kostel Kolín

Pátek 25. května, 17 hodin
VARHANNÍ VEČER


Koupaliště Tři Dvory

Pátek 25. května
VISACÍ ZÁMEK
– koncert kapely na Rum bum party.

Tylovo divadlo Kutná Hora

pátek 25. května, 19.30 hodin
MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ, LUBOŠ POSPÍŠIL & LPG
– galakoncert.

Ohrada

sobota 26. května, 21 hodin
STAROČESKÁ MÁJOVÁ ZÁBAVA
– k dobré náladě hraje Faust band.

Kutná Hora, park pod Vlašským dvorem

sobota 26. května, od 15 hodin
O2 SázavaFest Battle
–3. ročník festivalu, kde se střetnou začínající kapely v boji o účast na prestižním letním festivale O2 SázavaFest v Kácově.
Připravena jsou hned dvě podia. Na tom prvním se utkají soutěžící z různých žánrů od tvrdších rockových poloh až po alternativu a elektroniku.
Na druhém kutnohorském pódiu vystoupí časem ověřené hvězdy jako Wohnout, Gaia Mesiah, Tleskač, Sto Zvířat, Rybičky 48 a místní formace Lure Of Senses.

Městský společenský dům Kolín

středa 30. května, 19.30 hodin
VLADIMÍR MiŠÍK & HOSTÉ
- Vladimír Mišík se zhruba po roce vrací opět na pódium MSD, tentokrát aby na něm oslavil své narozeniny. Poblahopřát mu přijdou písničkáři Vladimír Merta a Vlasta Třešňák, letitý spoluhráč Jaroslav Olin Nejezchleba, Radim Hladík s kapelou Blue Effect a svým bývalým členem, nyní lídrem kapely Eastpark, Pavlem Bohatým.