Kino 99 Kolín
19.30 hodin – DENNÍ HLÍDKA
, ruský film. Noční hlídka odevzdala vládu. Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa. Mládeži do 15 let nepřístupný.

20 hodin – ĎÁBLOVA DÍLNA, rakousko – německý film. Génius v moci ďábla. Největší pokus o padělání bankovek v dějinách, který skoro vyšel. Strhující vzpomínky vězně č. 64401. Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky. Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět. Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera, který byl jedním z vězňů nasazených na tajný program. Mládeži do 12 let nevhodný.

čtvrtek 17.30 hodin – VZKŘÍŠENÝ
Z MRTVÝCH, pozoruhodný příběh nigerijského pastora Daniele Ekechukwu, jenž utrpěl smrtelné zranění při autohavárii 30. listopadu 2001 blízko města Onitsha v Nigérii. Při dramatické cestě do nemocnice v Owerri přestal jevit známky života a byl lékařskými týmy ve dvou nemocnicích prohlášen za mrtvého. Druhý tým vydal lékařskou zprávu a poslal tělo mrtvého do márnice. Danielova žena však slyšela o shromáždění, kde měl kázat evangelista Reinhard Bonnke, a rozhodla se tam přivést Danielovo tělo v rakvi. Speciální představení a příběh, na který nikdy nezapomenete. Mládeži přístupný.

Regionální muzeum Kolín čtvrtek 25. října, Kremličkova síň

HISTORICKÁ RADIOTECHNIKA – stará rádia, gramofony, magnetofony a další audiotechnika z rozsáhlé soukromé sbírky. Výstava potrvá do 25. listopadu.

RMK – Brandlova č. p. 27 neděle 28. října, 14 hodin

MĚŠŤANSKÝ DŮM – slavnostní otevření nové stálé expozice ředitelkou muzea PhDr. Jarmilou Valentovou, dále se představí autoři expozice Mgr. P. Hollerová a Dr. L. Jouza. Vystoupí JUNIOR KVARTETO pod vedením J. Čmugra a živé obrazy „Ze života měšťanstva 19. století“ předvedou členové Divadla Jen tak Chvaletice.
sobota – neděle
DEN KRAJE
– ve všech prostorách Regioálního muzea Kolín, vstup volný.

RMK – Dějiny královského města Kolína, Brandlova č.p. 27 29. října – 2. listopadu

OŽIVLÉ KAMENY - malování, ubrousková metoda, drátování, výtvarné dílny pro děti různého věku , kde si samy vyzkoušejí zkrášlit tak běžnou věc, jako je kámen.

Muzeum Kouřimska v Kouřimi sobota 27. října , 14 hodin

ODPOLEDNÍ ČAJE – v rámci ukončení výstavy „Sladká 60. léta“. Hity 60. let provází Zdeněk Hejduk. Vstup volný
a dobové oblečení vítáno.

Vinný bar „U Zlaté štiky“ Kolín pátek 26. října, 17 – 24 hodin

KOKTEJL PÁRTY – pro všechny příznivce míchaných drinků a dobrého vína.

Kulturní dům Cotuticesobota 27. října, 21 hodin

TANEČNÍ ZÁBAVA – vystoupí kapely Alkehol a Telegraf.

Chrám sv. Bartoloměje Kolín neděle 28. října, 18 hodin

VYUŽIJ ČASU – koncert mužského pěveckého sboru CANTATE DOMINO
z německého Schwäbisch Gmündu.

Chrám sv. Jakuba Kutná Hora sobota 27. října, 18 hodin

BENEFIČNÍ KONCERT – realizován za podpory města a římskokatolické farnosti.