Kino 99 Kolín středa

19.30 hodin – GRINDHOUSE: PLANETA TEROR, americký film. Jistota je kulomet. Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják následuje druhý film z projektu Grindhouse, Rodriguezova Planeta Teror. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav potrhaných lidí z města. Symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. Její parťák Wray spěchá do špitálu, aby jí kryl záda. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Jak se vředy pokrytí spoluobčané proměňují v zuřivé agresory, Cherry a Wray vedou skupinku náhodných bojovníků do divoké noci. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik (zatím) šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror.

Mládeži do 15 let nepřístupný.20 hodin – INTERVIEW PODLE VAN GOGHA, nizozemský film. Původní film z roku 2003. Snímek INTERVIEW režiséra Theo van Gogha z roku 2003 se stal předlohou pro stejnojmenný film Stevea Buscemiho z roku 2007. Do distribuce vstupuje nejen současný „remake“ Goghova filmu, ale rovněž snímek původní. Diváci tak budou mít příležitost srovnat si holandský originál a jeho následnou americkou verzi s hvězdným obsazením.

Scénář i způsob natáčení je v obou filmech do značné míry totožný. Příběh rozhovoru novináře Pierra a televizní herečky Katji, který se podivně „zvrtne“, se odehrává během jedné noci v Katjině bytě. V průběhu jejich dramatického rozhovoru vystupují na povrch lež a pokrytectví obou profesí. Theo van Gogh společně se svým producentem připravoval natáčení nové verze filmu s americkými herci. Tento plán však ukončila Goghova tragická smrt v roce 2004. Producenti se po čase rozhodli pokračovat k Goghově poctě v původním záměru a nabídli režii nové verze filmu Buscemimu. Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

pátek 5. října, 19 hodin

DÁMA S KAMÉLIEMI, balet. Příběh slavné pařížské kurtizány Marguerite, na motivy románu A.Dumase ml. Do společnosti chodila Marguerite ozdobena křehkým květem kamélie, proto jí říkali „dáma s kaméliemi“. Byla muži přímo zbožňována, ona však své citové vztahy přizpůsobovala jejich přelétavým zájmům. A když poznala opravdovou lásku, osud v podobě zničující choroby byl mocnější. Hudební podklady vycházejí z melodií opery G.Verdiho La Traviata. Choreografie a režie: L.Vaculík
Uvádí: Státní opera Praha

Městský společenský dům Kolín

úterý 9. října, 20 hodin

MARTY HALL – kanadský zpěvák
a kytarista Marty Hall, basista Gregg Fancy a bubeník Doug Mackay jsou prvními zahraničními muzikanty, kteří si vyzkoušejí malou scénu MSD. Osobitý MH vychází z blues 30. a 40. let dvacátého století a vedle vlastních skladeb přehrává i interpretace klasiků žánrů jako W. Dixona či J. Reeda.
čtvrtek 11. října, 19 hodin
PETR SPÁLENÝ, MILUŠKA VOBORNÍKOVÁ & NEW APOLLO BEAT – legenda českého popu letos oslaví čtyřicet let působení na tuzemských pódiích. V koncertu s manželkou Miluškou Voborníkovou za doprovodu kapely New Apollo Beat zazní všechny jeho nesmrtelné hity, jako je Trápím se trápím či Až mě andělé.

Regionální muzeum Kolín

sobota 6. října, 12 hodin
FUNKEHO KOLÍN 2007: RODINA – 7. ročník fotografického festivalu. Slavnostní zahájení v Regionálním muzeu za účasti místopředsedy senátu České republiky MUDr. Jana Rakušana a místostarosty města Kolín MUDr. Pavla Hoffmanna. Další vernisáže následují během celého odpoledne.

Restaurace U Vodvárků Kolín

pátek 5. října
SORRY & STONES – koncert

Alfa Club Kutná Hora

pátek 5. října, 20 hodin
HOUBY S WOCTEM, STUDENÁ SPRCHA – koncert mladých rockových kapel

Tylovo divadlo Kutná Hora

neděle 7. října, 19.30 hodin
BRATŘI KARAMAZOVI – hru na motivy románu F. M. Dostojovského uvádí Dejvické divadlo.