Kino 99 Kolín, pondělí 27. srpna

19.30 hodin – FANTASTICKÁ ČTYŘKA A SILVER SURFER
, americko – německý film. Připravte se na další fantastické dobrodružství. Ve filmu čeká čtveřici superhrdinů dosud nejtěžší protivník - tajemný posel Silver Surfer, který přiletěl z hlubin vesmíru, aby naši planetu připravil na její zánik. Zatímco křižuje celý svět a zanechává za sebou spoušť, musí Reed, Sue, Johnny a Ben odhalit jeho velké tajemství a zvrátit situaci dříve, než se stane zcela beznadějnou. Mládeži přístupný.

20 hodin – PRAVIDLA LŽI, český film. Nevěřte jim všechno, co říkají! Dvanáct lidí, kteří se nechali dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují (živí sami sebe) a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou erotické vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana je slabá holka a Milan zase silný chlap… Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Mládeži do 15 let nepřístupný.

Letní kino Týnec nad Labem, středa 29. srpna

BESTIÁŘ, český film. Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.. Mládeži přístupný.

pátek 31. srpna

SHREK TŘETÍ, americký film. Konečně máte zelenou! Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Mládeži přístupný..

Představení v týneckém kině začíná po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Městský společenský dům Kolín, pondělí 27. srpna, 18 hodin

TURBO – koncert známé skupiny. Jako předkapela vystoupí kolínský Universal live band.

Kostel sv. Jana Nepomuckého Kutná Hora, úterý 28. srpna, 18.30 hodin

ONDŘEJ MUCHA (varhany) a JAN KUČERA (zpěv) – koncert

Koupaliště Tři Dvory, pátek 31. srpna

KRLEŠ – rockové léto na letním parketu pokračuje

Letní kino Stříbrná Skalice, sobota 1. září, 19 hodin

J.A.R. – koncert známé skupiny. Na rozproudění krve i nálady předskočí neméně slavný a oblíbený DJ Ráďa se svými melodiemi z let osm a devadesátých. Areál bude zpřístupněn od 18 hodin.

Regionální muzeum Kolín, Velký výstavní sál, do 23. září

BITVA U KOLÍNA – Den znovuzrození monarchie, 18. června 1757 se strhla u Křečhoře krvavá bitva mezi vojsky pruského krále Friedricha Velikého a polního maršála Leopolda Dauna. Na svazích nedaleko Kolína se rozhodovalo o výsledku prusko – rakouského konfliktu, jenž mohl mít fatální důsledky pro celistvost českých zemí. Výstava zaměřená zejména na průběh bitvy a její širší souvislosti. Dále se návštěvník seznámí s některými uměleckými díly, jejichž tématem je kolínská bitva, a současně také s její tradicí, která je udržována do současnosti při každoročních vzpomínkových setkáních.

Dvořákovo muzeum pravěku, do 2. září

VLADIMÍR CÍSAŘ – výběr z umělecké tvorby autora žijícího a pracujícího v nedaleké Kutné Hoře.