Kino 99 Kolín, sobota 25. srpna

17 hodin – DIVOKÉ VLNY
, americký film. Animovaná akční komedie v českém znění, která nahlíží do zákulisí vzrušujícího světa závodního surfování. Hrdinou filmu je mladý tučňák skalní Cody Maverick, začínající surfař, který se chystá na účast ve svém prvním profesionálním závodu. Cody, následován filmovým štábem, který má dokumentovat jeho zážitky, opouští rodinu a rodný Mražákov v Antarktidě, aby se na ostrově Pin-Guí zúčastnil surfařského memoriálu Big Z. Mládeži přístupný.

19.30 hodin – ROMING, česko – slovensko - rumunský film. Roman dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl. Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano, se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě. Mládeži přístupný.

20 hodin – KVASKA, první český film ze zákulisí muzikálu. Hlavní hrdina příběhu Micky se ocitne ne svou vinou ve vězení. Při životě ho drží jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z vězení. Kuriózním způsobem se mu nakonec povede jak utéct, tak projít celým konkurzem. Konečně se seznamuje s Karin a na vlastní kůži zažívá muzikálový dril. Den premiéry se blíží a policie je Mickymu na stopě…Mládeži do 12 let nevhodný.

Letní kino Týnec nad Labem, středa 29. srpna

BESTIÁŘ - český film. Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.. Mládeži přístupný.

Představení v týneckém kině začíná po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Letní parket Radim, sobota 25. srpna, 21 hodin

MORČATA NA ÚTĚKU – taneční zábava

Na Marjánce Stříbrná Skalice, sobota 25. srpna, 18 hodin

Zahrají Punk: RV 4 (Struhařov), Vodopumpamasomlejn (Sázava), P.S.P. (KH), Sanatogen (Benešov), Koudelníkův Syn (KH), Stigma (Boskovice) a Nerushit (KH).

Restaurace Halko Nová Ves I., sobota 25. srpna, 19 hodin

II. NOVOVESKÁ ROCKOVÁ PAŘBA – vystoupí skupiny Krleš, Volná linka, Ježek f kleci a Něco. Každý 10. návštěvník dostane CD + pivčo zdarma.

Koupaliště Tři Dvory, sobota 25. srpna, 13 – 24 hodin

ROCKOVÝ FESTIVAL – představí se skupiny Balzamina, Blue Bucks, Něco, Sibet, Sorry a This Cunt.

Na Zámecké Kolín, neděle 26. srpna, 14 hodin

POSVÍCENSKÉ TANEČNÍ ODPOLEDNE – hrají Staropražští heligonkáři

Kolonáda Poděbrady, sobota 25. srpna

DANCE 2007 PRAGUE – mezinárodní festival folkových tanců.

Hrad Pirkštejn, Rataje nad Sázavou, sobota a neděle

PIRKŠTEJNSKÁ RŮŽE – druhý ročník benefice ve prospěch oprav památek v Ratajích. Začíná na jinak nepřístupném gotickém hradě Pirkštejn, pokračuje na zámku a končí lukostřeleckým turnajem v hradním příkopě. Od 21 hodin vystoupí folková skupina Brzdaři, večer zakončí ohňová show doplněná orientálními tanci.

Městský společenský dům Kolín, pondělí 27. srpna, 18 hodin

TURBO – koncert známé skupiny. Jako předkapela vystoupí kolínský Universal live band.