Kino 99 Kolín, úterý 21. srpna

19.30 hodin – JEDNOTKA PŘÍLIŠ RYCHLÉHO NASAZENÍ
, britský film. Jsou to Mizerové ve Smrtonosné pasti se Smrtonosnou zbraní. Zapomeňte na všechny komedie z policejního prostředí, které jste doposud mohli vidět. Nicholas Angel je nejlepší seržant, který kdy sloužil v řadách londýnské policie, například počet zatčení, která osobně provedl, o čtyři sta procent překračuje statistický průměr. Je prostě tak dobrý, že to vrhá špatné světlo na celý zbytek týmu. Proto ho nadřízení převelí do místa, kde svým talentem nebude kolegy ztrapňovat - do ospalého městečka Sandford, jehož statistiky zločinnosti se rovnají nule a jehož nejnapínavější událostí je každoroční zahradní slavnost. Podle toho také vypadá zdejší policejní oddělení. Nicholas vytvoří dvojici s obtloustlým dobrákem Dannym , který by mohl být vším, jen ne dobrým policajtem. Mládeži do 15 let nepřístupné.

20 hodin – DANNYHO PARŤÁCI 3, americký film. Pomsta je skutečně zábavná věc… Danny Ocean a jeho parta jsou opět přinuceni k návratu k tomu, co jim jde nejlépe. Když jednoho dne nelítostný majitel kasina Willy Bank podrazí člena původní Dannyho party, spojí Danny a jeho věrní opět své síly, tentokrát s jasným cílem vyprázdnit Bankovy sejfy… Hrají: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Andy Garcia, Al Pacino. Mládeži do 12 let nevhodné.

Letní kino Týnec nad Labem, středa 22. srpna

PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA, americký film. Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou najít skříňku Davyho Jonese a zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossu a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa. Mládeži přístupné.

pátek 24. srpna

ALPHA DOG, americký film. Alpha Dog je inspirovaný skutečným příběhem. Mladý dealer Johny Truelove unese Zacka Mazurskeho, patnáctiletého bratra muže, kterému dluží peníze. Po třech dnech Zack zemře. Alpha Dog je jeho příběh. Drama založené na životě Jesseho Jamesa Hollywooda, drogového dealera, který byl jednímz nejmladších, kdo se objevil na seznamech hledaných osob FBI. Režie: Nick Cassavetes. Hrají: Emile Hirsch, Justin Timberlake, Anton Yelchin, Shawn Hatosy, Ben Foster, Chris Marquette, Dominique Swain, Lukas Haas, Bruce Willis, Amanda Seyfried, Alan Thicke, Alex Kingston, Shera Danese, Sharon Stone, Joshua Alba, Harry Dean Stanton, Holt McCallany, Vincent Kartheiser, Paul Johansson, Olivia Wilde, Amber Heard.

Představení v týneckém kině začínají po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Letní parket Radim, sobota 25. srpna, 21 hodin

MORČATA NA ÚTĚKU – taneční zábava

Na Marjánce Stříbrná Skalice

Několik kapel vystoupí v sobotu 25. srpna Na Marjánce. Zahrají Punk: RV 4 (Struhařov), Vodopumpamasomlejn (Sázava), P.S.P. (Kutná Hora), Sanatogen (Benešov), Koudelníkův Syn (KH), Stigma (Boskovice) a Nerushit (KH). Začátek je v 18 hodin.

Křesťanský klub Kolín

Křesťanský klub Kolín, galerie u kláštera zve návštěvníky na výstavu obrazů Petra Beneše a keramiky Tomáše Sajvery. Výstava bude k vidění do konce měsíce září a navštívit ji lze v pondělí od 14 do 17, ve středu od 10 do 15, ve čtvrtek od 10 do 13 a v pátek od 14 do 17 hodin.

Regionální muzem v Kolíně

V prostorách Dvořákova muzea pravěku můžete navštívit výstavu obrazů, většinou výjevů z tuzemských i zahraničních cest Vladimíra Císaře z Kutné Hory. Autor ve svých dílech zpodobnil i Kolín. Výstava, která je i prodejní, potrvá do 2. září.

Podlipansko

Do konce září se konají pravidelné víkendové jízdy Podlipanským motoráčkem.