Kino 99 Kolín, sobota 21. července

17 a 19.30 hodin – HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD, britsko - americký film. Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí, a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne … Film je mládeži přístupný.

17.30 hodin – TERKEL MÁ PROBLÉM, dánský film. Bláznivá komedie o tajné lásce, „psychovrahovi“, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris… Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky a že vlastně nic není, jak se zdá? Mládeži do 15 let nepřístupné.

20 hodin - HOSTEL II, americký horor. V lednu loňského roku vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, o rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli. Sledujeme tři mladé Američanky, které se pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí? Mládeži do 18 let nepřístupné.

Letní kino Týnec nad Labem, středa 25. července

NEXT, americký film. NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P. K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé… Možná ale existuje ještě nějaká další možnost…Mládeži do 15 let nepřístupné.

Představení začínají po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Místní kino Jevany, sobota 21. července

APOKALYPTO, americký film. Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu… Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Film je mládeži přístupný.

Začátek představení je vždy v 19.30 hodin.

Zásmuky, fotbalové hřiště, sobota 21. července, od 13 hodin

II. ZÁSMUCKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI – moderuje Leoš Mareš

Zámek Rataje nad Sázavou, 22. – 29. července

LETNÍ ŠKOLA STARÝCH TANCŮ – devátý ročník

Koupaliště Tři Dvory, pátek 27. července

VÍTKOVO KVARTETO – Fernet Citrus Párty

Letní kino Kutná Hora (letní scéna pod Vlašským dvorem), úterý 24. července, 21.30 hodin

PRACHY DĚLAJÍ ČLOVĚKA, český film. Krimikomedie podle scénáře Radka Johna je inspirována dvěma největšími loupežemi, které se u nás v uplynulých letech staly.