Kino 99 Kolín, čtvrtek 28. června

17 hodin – SHREK TŘETÍ, americký animovaný film. Konečně máte zelenou! Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Mládeži přístupné.

17.30 hodin – TERKEL MÁ PROBLÉM, americký film. Film, který musíte vidět dřív, než vám ho doma zakážou…Animovaná černá teenegerovská komedie… Pozor - tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris… Mládeži do 15 let nepřístupné.

19.30 hodin – TAJNOSTI, český film. Jan Svěrák uvádí nový film Alice Nellis. Julie má všechno. Úspěšného a pohledného manžela, zdravou a chytrou dospívající dceru, práci překladatelky, oddaného milence a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem se skrývá mnoho tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Mládeži do 12 let nevhodné.

20 hodin – GOYOVY PŘÍZRAKY, USA/Španělsko/ČR. Režie a scénář Miloš Forman. Příběh se odehrává v roce 1792, kdy Goya nastoupil na španělský královský dvůr jako dvorní malíř. Je založen na vztahu Goyi a jeho múzy Ines. Třetí zásadní postavou velkého dramatu je Goyův přítel, katolický mnich Lorenzo. Velký zlom v Goyově životě nastane, když je Ines obviněna z kacířství a po vykonstruovaném procesu na mnoho let uvězněna. Za vším stojí lstivý Goyův přítel Lorenzo, jehož city vůči Ines nebyly opětovány. Po mnoha letech se Goya seznamuje s dalším objektem pro realizaci svého talentu, mladičkou prostitutkou Alicií. Až později zjistí, že je to dcera Ines. Goya se dozvídá o znásilnění a pravdu o otci Alicii… Lorenzovi. Mládeži do 15 let nepřístupné.

Kino Svět Český Brod, čtvrtek 28. června

17 hodin – PIRÁTI Z KARIBIKU: NA KONCI SVĚTA, americký film. Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Johnny Deep se opět předvádí v titulní roli kapitána Jacka Sparrowa. Mládeži přístupno.

Minigalerie U Zlaté štiky Kolín, čtvrtek 28. června, 18 hodin

VÍNO – vernisáž výstavy umělecké skupiny Punkwa (M. Čechura, L. Hladík, V. Hruška, L. Karbus, J. Karpíšek, Z. Linhart, P. Pangrác, S. Pančo) a hosté (M. Mainer, B. Zemanová). Součástí vernisáže je autorská hudební produkce skupiny Punkwa a malé vinné občerstvení. Výstava je prodejní a potrvá do září.

Městský společenský dům Kolín, pátek 29. června

UNIVERSAL SE VRACÍ - Legendární místní taneční orchestr se vrací na pódium. Taneční orchestr Universal se dal opět dohromady v téměř stejné sestavě, v jaké plnil sály před lety. Ke svému návratu si vybral konec školního roku a pro fanoušky je v čase od 20.30 do 22 hodin čepováno pivo zdarma.

Koupaliště Tři Dvory, pátek 29. června

JUDAS (REVIVAL) – Severská párty

Červené Pečky, zahrada kuželny, pátek 29. června, 19 hodin

22. ČERVENOPEČECKÁ PECKA – festival folku, country a trampské hudby. Vystoupí Trampoty, Dessert, Stráníci, Tomáš Linka se skupinou Přímá linka.

Záboří nad Labem, 29. – 30. června

SNOWFEST – 3. ročník festivalu začíná v pátek v 17.30 hodinv areálu motokrosového depa. V sobotu pokračuje od 10 hodin a po oba dny končí ve 3 hod. ráno. Představí se 19 nekomerčních kapel, např. Ellayne, Nachtcafé či KOKOSY.