Kino 99 Kolín, čtvrtek 21. června

19.30 hodin, Filmový klub – KNOFLÍKOVÁ VÁLKA, francouzský film z cyklu: Černobílé perly. Režie Yves Robert. Každý rok vedou proti sobě válku Lovreňáci a Velraňáci. Děti ze dvou znepřátelených vesniček si vytvořily svůj vlastní svět se svými pravidly. Jejich válečnými trofejemi se stávají různé předměty jako uřezané knoflíky, šle a pásky. Každého zajatce čekají přísné tresty a výprasky rodičů. Mládeži přístupné.

17 hodin – 23, americký film. Mysteriózní thriller v režii Joela Schumachera. Walter Sparrow si díky své totální temné posedlosti číslem 23 udělá ze svého dosud idylického života peklo a psychická muka, což by mohlo vést k jeho smrti, stejně tak jako ke smrti jeho milovaných. Vše jen urychlí tajemná kniha Číslo 23, kterou dostal od své manželky Agathy k narozeninám. Ještě před tím, než je Walter schopen pokračovat ve svém životě, je přinucen odhalit tajemství své minulosti. Pokud se mu podaří rozluštit moc čísla 23, bude možná schopen změnit svoji budoucnost. Mládeži do 12 let nevhodné.

17.30 hodin – PUSINKY, český film. Iska, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Problém nastává už před cestou: Iska musí vzít s sebou čtrnáctiletého bratra Vojtu. Obstarat si jídlo a cestovat bez peněz není jednoduché, zpočátku však dobrodružné a zábavné. Postupem času zjišťují, že někdy to, co se neplatí, bývá nejdražší. A že dívčí přátelství se rozpadá, nebo se rozpadlo už dávno a ony to jen nechtěly vidět, jako nechtěly vidět svoje opravdové touhy, přání a trápení. Mládeži do 12 let nevhodné.

19.30 hodin – BAREVNÝ ZÁVOJ, americko – čínský film. Nejdelší cesta může vést mezi dvěma srdci. Kitty se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera, se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou.Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět… Mládeži do 12 let nevhodné.

Synagoga Kolín, čtvrtek 21. června, 17 hodin

VÍTÁME SLUNOVRAT – 3. festival sborového zpěvu. Vystoupí Ženský komorní sbor Kolín, Canzoneta Letohrad, Pěvecký sbor Církve bratrské Kolín, Pěvecký sbor města Kolína a Privatissima Kolín.

ZUŠ Fr. Kmocha Kolín, čtvrtek 21. června, 17 hodin

ABSOLVENTSKÝ RECITÁL MARIE POKLOPOVÉ – malý sál ZUŠ

Muzeum Kouřimska v Kouřimi, čtvrtek 21. června

KOUŘIMSKÉ HUDEBNÍ SLAVNOSTI – vernisáž výtvarné výstavy konané v rámci každoročních hudebních slavností města Kouřimi.

Kostel sv. Štěpána v Kouřimi, 22. – 24. června

KOUŘIMSKÉ HUDEBNÍ SLAVNOSTI – 9. ročník cyklu koncertů

CÍRKEV, JAK JI NEZNÁTE, čtvrtek 21. června, 18 hodin

V DOBRÉM I ZLÉM – aula VOŠMT Kolín, promítání filmu

pátek 22. června, 18 hodin

JAK JSEM SE DOSTAL ZE ZÁVISLOSTI – láska vytrvá – klub CÉČKO, lektoři a studenti programu Teen Challege

sobota 23. června, 18 hodin

SEX, AIDS A VZTAHY – klub CÉČKO, vystoupí ředitel organizace ACET Tomáš Řehák

neděle 24. června

10 hodin – JAK ZVLÁDAT STRES DNEŠNÍ DOBY – aula VOŠMT , bohoslužba s přednáškou pastora Fr. Fleka
14 hodin – ŠIFRA MISTRA LEONARDA , promítání filmu v Kině 99 Kolín

Městský společenský dům Kolín, pátek 22. června, 19 hodin

STO ZVÍŘAT, MEDVĚD 009, VOLANT – Skačka není nikdy dost - tentokrát jej bude reprezentovat kapela Sto zvířat, ale zahraje ještě úvalský Medvěd 009, pardubický Volant a týnecké Něco. Čtyři kapely, každá z jiného žánru, ale všechny plné melodiky to rozparádí na jednom pódiu.

Tylovo divadlo Kutná Hora, pátek 22. června, 19.30 hodin

DANIELA ŠINKOROVÁ A JEJÍ HOSTÉ, muzikálový koktejl v rámci festivalu Operní týden 2007.

Letní parket Radim, sobota 23. června, 21 hodin

HARLEJ – taneční zábava