Kino 99 Kolín, pondělí 18. června

19 hodin – PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA, americký film. Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou najít skříňku Davyho Jonese a zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossa a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa. Mládeži přístupný.

20 hodin – ODSTŘELOVAČ, koprodukční film USA/VB/Bulharsko. Včerejšek byl o cti. Dnešek je o spravedlnosti. Režisér syrového akčního dramatu Training Day Antoine Fuqua natočil další film z žánrové kategorie, v níž se cítí nejlépe. Hrdinou Odstřelovače je elitní snajpr, který se ocitne v nezáviděníhodné situaci, když je obviněn z pokusu o atentát na amerického prezidenta. V nerovném souboji jedince proti systému se Mark Wahlberg vydává ve stopách osamělých bojovníků, kteří museli zužitkovat všechny své schopnosti k tomu, aby v téhle předem prohrané hře přežili a zvítězili… Mládeži do 15 let nepřístupný.

Chrám sv. Bartoloměje, úterý 19. května, 19 hodin

JIŘÍ POSPÍCHAL a COLLEGIUM ČESKÝCH FILHARMONIKŮ, zazní skladby A. Vivaldiho, J. S. Bacha, J. Brahmse, S. Rachmaninova či P. I. Čajkovského.

Synagoga Kolín, čtvrtek 21. června, 17 hodin

VÍTÁME SLUNOVRAT – 3. festival sborového zpěvu. Vystoupí Ženský komorní sbor Kolín, Canzoneta Letohrad, Pěvecký sbor Církve bratrské Kolín, Pěvecký sbor města Kolína a Privatissima Kolín.

ZUŠ Fr. Kmocha Kolín, čtvrtek 21. června, 17 hodin

ABSOLVENTSKÝ RECITÁL MARIE POKLOPOVÉ – malý sál ZUŠ

Muzeum Kouřimska v Kouřimi, čtvrtek 21. června

KOUŘIMSKÉ HUDEBNÍ SLAVNOSTI – vernisáž výtvarné výstavy konané v rámci každoročních hudebních slavností města Kouřimi. Výstava ve velkém výstavním sále probíhá do 22. července.

Kostel sv. Štěpána v Kouřimi, 22. – 24. června

KOUŘIMSKÉ HUDEBNÍ SLAVNOSTI – 9. ročník cyklu koncertů

CÍRKEV, JAK JI NEZNÁTE, čtvrtek 21. června, 18 hodin

V DOBRÉM I ZLÉM – aula VOŠMT Kolín, promítání filmu

pátek 22. června, 18 hodin

JAK JSEM SE DOSTAL ZE ZÁVISLOSTI – láska vytrvá – klub CÉČKO, lektoři a studenti programu Teen Challege

sobota 23. června, 18 hodin

SEX, AIDS A VZTAHY – klub CÉČKO, vystoupí ředitel organizace ACET Tomáš Řehák

neděle 24. června

10 hodin – JAK ZVLÁDAT STRES DNEŠNÍ DOBY – aula VOŠMT , bohoslužba s přednáškou pastora Fr. Fleka
14 hodin – ŠIFRA MISTRA LEONARDA, promítání filmu v Kině 99 Kolín

Městský společenský dům Kolín, pátek 22. června, 19 hodin

STO ZVÍŘAT, MEDVĚD 009, VOLANT – Skačka není nikdy dost - tentokrát jej bude reprezentovat kapela Sto zvířat, ale zahraje ještě úvalský Medvěd 009, pardubický Volant a týnecké Něco. Čtyři kapely, každá z jiného žánru, ale všechny plné melodiky, to rozparádí na jednom pódiu.

Poděbrady, podium u Centrálních lázní, 22. – 24. června

PODĚBRADSKÉ LÉTO – 3. ročník mezinárodní přehlídky dechových orchestrů EVROPA HRAJE KMOCHA. Tato přehlídka je věnována světoznámému skladateli a kapelníkovi Františku Kmochovi a jeho skladbám proslulým nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Tylovo divadlo Kutná Hora, pátek 22. června, 19.30 hodin

DANIELA ŠINKOROVÁ A JEJÍ HOSTÉ, muzikálový koktejl v rámci festivalu Operní týden 2007.