Kino 99 Kolín,sobota 16. června

15 hodin – KAMARÁD KAPŘíKŮ, animované pásmo pohádek pro nejmenší.

17 hodin – VELKEJ BIJÁK, americký film. Příběh této komedie pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích - první z nich vychovává kurátor v Louvru , druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela „normální“ příslušník „X-mutantí“ komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici. Mládeži do 12 let nevhodný.

17.30 hodin – DOPISY Z IWO JIMY, americký film. Před jedenašedesáti lety se na Iwo Jimě utkaly americká a japonská armáda. O několik desetiletí později bylo v lávové půdě ostrova objeveno několik stovek dopisů. Tyto dopisy pojednou dávají anonymním šikům bojujících vojáků tváře a hlasy. Japonští vojáci, kteří jsou odveleni na Iwo Jimu, si uvědomují, že pravděpodobnost návratu z bitevního pole je mizivá. Velitelem obrany je generál Tadamichi Kuribayashi, jehož cesty po Americe mu ukázaly nemilosrdnou tvář války, ale vedly jej i k pochopení toho, jak Američanům v Tichomoří zabránit v další expanzi. Díky Kuribayashiho nevídané taktice se boje, které si Američané představovali jako rychlou a krvavou porážku, protáhly na čtyřicet dní hrdinné a vynalézavé obrany…Mládeži do 12 let nevhodný.

19 a 22 hodin – PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA, americký film. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossa a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa. Mládeži přístupný.

20 hodin – SHERRYBABY, americký film. Chce začít znovu od začátku – ale začátek je jen jeden. Pohledná třicátnice Sherry má za sebou temnou minulost. Kvůli drogám a krádežím si odseděla tři roky ve vězení, ze kterého je právě propuštěna. S cejchem bývalé trestankyně, zlodějky a feťačky pro ni není zrovna jednoduché najít si práci… Doporučující dopisy, předchozí zkušenosti nebo vzdělání jsou rázem k ničemu a Sherry nezbývá než zapomenout na zbytek cti a když je potřeba, nabídnout v rámci existence i své tělo. Podobným situacím už umí v životě čelit.Mládeži do 12 let nevhodný.

Památník Křečhoř, 16. – 17. června

250. VÝROĆÍ BITVY U KOLÍNA – vzpomínkové akce k výročí bitvy proběhnou nejen u křečhořského památníku, ale i v jeho okolí a samotném Kolíně.

Akce cihla, sobota 16. června, od 12 hodin

GREEN ISLAND – hudební festival v Záboří nad Labem. Zahrají například Krucipüsk, Insania, Makako Jumb, Cocotte Minute, Mauritius, Zbožska, Dřevěná včela, Nachtcafé a představí se i divadelní seskupení Homotronní Neškvor.

Sokoleč, lesní areál Březina, sobota 16. června, 15 hodin

MÝTINA 2007
– festival trampské, country a folkové hudby pořádá sdružení F&C Bubáci a Česká tábornická unie. Vystoupí Lokálka, Pacifik, Brzdaři a další. Na závěr je naplánován country bál.

Staré lázně Kolín, neděle 17. června, 17 hodin

JAZZOVÝ VEČER
– pěvecký sbor Continuo, společně s libereckou kapelou Jan Aleš Trio, připravili voňavou koupel složenou z jazzových úprav písní a dalších děl.

Chrám sv. Bartoloměje, úterý 19. května, 19 hodin

JIŘÍ POSPÍCHAL a COLLEGIUM ČESKÝCH FILHARMONIKŮ, zazní skladby A. Vivaldiho, J. S. Bacha, J. Brahmse,,S. Rachmaninova či P. I. Čajkovského.

Synagoga Kolín, čtvrtek 21. června, 17 hodin

VÍTÁME SLUNOVRAT – 3. festival sborového zpěvu. Vystoupí Ženský komorní sbor Kolín, Canzoneta Letohrad, Pěvecký sbor Církve bratrské Kolín, Pěvecký sbor města Kolína a Privatissima Kolín.