Kino 99 Kolín, čtvrtek 14. června

17 hodin – VELKEJ BIJÁK, americký film. Příběh této komedie pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích - první z nich vychovává kurátor v Louvru , druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela „normální“ příslušník „X-mutantí“ komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici. Mládeži do 12 let nevhodný.

17.30 hodin – ZÁPISKY O SKANDÁLU, americký film. V centru příběhu jsou dvě ženy, které se díky svým touhám a nečekané zradě ocitnou ve velmi vyhrocené situaci. Barbara, despotická a samotářská učitelka na londýnské střední škole, své třídě vládne železnou rukou. Žije sama s kočkou Portií, bez přátel. V jejím osamělém světě však dojde k změně v okamžiku, kdy se ve škole setká s novou učitelkou Shebou. Sheba se zdá být přesně tou spřízněnou duší a věrným přítelem, jakého Barbara vždycky hledala. Když se ale ukáže, že má Sheba vášnivý vztah s jedním ze svých studentů, změní se jejich vzájemné přátelství v naprostou nevraživost. Zatímco Barbara vyhrožuje, že odhalí Shebaino tajemství, začínají se dostávat do popředí její vlastní tajemství a temné posedlosti. Mládeži do 15 let nepřístupný.

19 hodin – PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA, americký film. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a starší kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossa a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří na Shipwreck Island (Ostrov vraků) až na konec světa. Mládeži přístupný.

20 hodin – KRVAVÁ SKLIZEŇ, americký film. Misionářka Katherine Winter ztratila svou víru v Boha poté, co její rodina za tragických událostí zahynula. Opustí proto křesťanství a začne se věnovat oboru vyvracující náboženské fenomény. Jednou je pozvána na průzkum do malého městečka v Luisianě, které vypadá, jako by bylo napadeno starozákonními ranami. Pojednou musí v sobě Katherine opět probudit původní víru v Boha, aby se postavila temným silám, které ohrožují nejen obyvatelé městečka…Mládeži do 12 let nepřístupný.

Městské divadlo Kolín, čtvrtek 14. června, 19 hodin

COPPÉLIA, lákavý námět o oživlých hračkách se objevuje v literatuře od antiky až po současné pohádky a příběhy. Balet inspirovaný povídkou E. T. A. Hoffmana a zhudebněný Léo Delibem láká nejen půvabem a melodičností hudby, ale i příběhem podivínského Coppélia, který posedlý touhou vytvořit umělého člověka, stvoří své umělecké dílo. Uvádí: Divadlo F. X. Šaldy Liberec.

Městský společenský dům Kolín, čtvrtek 14. června, 13 hodin

BITVA U KOLÍNA – seminář. Jedna z akcí k 250. výročí bitvy u Kolína. Pořádá Regionální muzeum Kolín.

Památník Křečhoř, 15. – 17. června

250. VÝROČÍ BITVY U KOLÍNA – vzpomínkové akce k výročí bitvy proběhnou nejen u křečhořského památníku, ale i v jeho okolí a samotném Kolíně.

Akce cihla, pátek 15. června, 15 hodin

VYPSANÁ FIXA – vystoupení kapely na kolínském Karlově náměstí

sobota 16. června, od 12 hodin

GREEN ISLAND – hudební festival na jízdárně za nemocnicí. Zahrají například Krucipüsk, Insania, Makako Jumb, Cocotte Minute, Mauritius, Zbožska, Dřevěná včela, Nachtcafé a představí se i divadelní seskupení Homotronní Neškvor.

Staré lázně Kolín, neděle 17. června, 17 hodin

JAZZOVÝ VEČER
– pěvecký sbor Continuo, společně s libereckou kapelou Jan Aleš Trio, připravili voňavou koupel složenou z jazzových úprav písní a dalších děl.