Kino 99 Kolín, pondělí 28. května

19.30 hodin – VRATNÉ LAHVE, český film. Zdeněk Svěrák & Jan Svěrák. Aby mohlo být vítání, musí být napřed loučení. Hrdinou Vratných lahví je bývalý učitel Josef Tkaloun. Definitivně se rozhodl opustit žáky, ale rozhodně se nehodlá smířit s pozicí důchodce, trávícího čas na lavičce v parku. Tkaloun je plný aktivity, nápadů i chlapských tužeb a nemíní zestárnout v nečinnosti. Navzdory nesouhlasu ženy Elišky, která se sarkastickým nadhledem komentuje všechny aktivity svého muže, Tkaloun přijímá brigádnické místo ve výkupu lahví menšího supermarketu. Malý prostor, kde se potkávají lahve s lahvemi a lidé s lidmi, je svébytným mikrosvětem, plným tragikomických osudů. Tkaloun dokáže být nejen jejich pozorovatelem… Mládeži přístupný.

20 hodin – APOCALYPTO, americký film. Byl jejich osud předurčen? Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu…Mládeži do 15 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

Středa 30. května, 18 hodin
BALETNÍ VEČER TANEČNÍIHO OBORU ZUŠ
, baletní večer je nedílnou součástí vzdělávání žáků tanečního oboru. Vystoupí na něm nejen žáci kolínští, ale hosté z Čáslavi a Prahy. Program je koncipován jako plejáda barev, zvuků, kostýmů a tance v mnoha choreografiích, ve kterých vystupují tanečníci a tanečnice od nejmenších předškoláků až po nejstarší třídy tohoto oboru. Uvádí: ZUŠ Fr.Kmocha Kolín.

Čtvrtek 31. května, 19 hodin
DRAHOUŠKOVÉ
, francouzská komedie, která se neotřelou a výstižnou formou zabývá otázkou fungování rodiny v jednadvacátém století. Pierre přijde o místo ředitele velké televizní stanice, jeho žena naopak začíná slavit úspěchy na konkurenčním kanále. Do situace přichází první manžel, rozvedený dobrodruh s žádostí o poskytnutí přístřeší a dcera přichází představit svého snoubence…rodinný život není jednoduchý… Hrají: J. Paulová, P. Zedníček, D. Suchařípa, A. Svobodová.....Uvádí: Divadlo Kalich Praha.

Základní umělecká škola

čtvrtek 31. května, 17 hodin
II. ABSOLVENTSKÝ KONCERT
– velký sál ZUŠ

Městský společenský dům Kolín

středa 30. května, 19.30 hodin
VLADIMÍR MiŠÍK & HOSTÉ
- Vladimír Mišík se zhruba po roce vrací opět na pódium MSD, tentokrát aby na něm oslavil své narozeniny. Poblahopřát mu přijdou písničkáři Vladimír Merta a Vlasta Třešňák, letitý spoluhráč Jaroslav Olin Nejezchleba, Radim Hladík s kapelou Blue Effect a svým bývalým členem, nyní lídrem kapely Eastpark, Pavlem Bohatým.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Na Hrázce, Kouřim 28. květen - 1. červen

POHÁDKOVÝ TÝDEN - Po celý týden budou na skanzenu probíhat divadelní představení pohádek. Tentokrát v podání „Divadla na cestě“ z Liberce. Tato představení, probíhající vždy v 9 a v 11 hodin, jsou určena pro mateřské školy a pro 1. - 3. třídy základních škol. Kromě divadla bude pro děti připraven další zajímavý program.

Kmochův ostrov Kolín

sobota 2. června, 14 – 24 hodin
KOLÍNSKÝ OSTROV
– 8. ročník festivalu folku, bluegrassu a country. Představí se Smutnokraj, Bluegate, Johnny Cash Revival, Barbecue, Za větrem, Grassroad, Nestíháme, G-runs´n Roses, My3.avi, Wyrton, Wabi Daněk a Miloš Dvořáček, Grasscountry (SK), Žalman, Jíšová, Hlaváč.

Český Brod

sobota 2. června, od 9.30 hodin
KRÁLOVSKÉ BRODĚNÍ
– oslavy k 570. výročí povýšení na královské město

Evangelický kostel Libenice

neděle 3. června, 15 hodin
JARNÍ ZPÍVÁNÍ
– pořádá evangelický sbor. Účinkují: Boni Bambini – pěvecký sbor ZUŠ Kolín pode vedením Jany Blažkové a Marie žárská (zpěv) s Ondřejem Matějkou (varhany) ve skladbách W. A. Mozarta a A. Dvořáka.

Na Zámecké Kolín

neděle 3. června, 14 – 18 hodin
NEDÉLNÍ TANEČNÍ ODPOLEDNE
– pořádá Klub přátel Fr. Kmocha, hraje Combo II.