Kino 99 Kolín, pondělí 21. května

19.30 hodin – SPIDER-MAN 3, americký film. Na začátku filmu se s Peterem Parkerem setkáváme ve chvíli, kdy se mu konečně podařilo skloubit oddanost k M.J. se svými superhrdinskými povinnostmi. Zdánlivý poklid je však pouze tichem před bouří. Když se barva jeho obleku zničehonic změní na černočernou a propůjčí jeho schopnostem mnohem větší sílu, začne se měnit i samotný Peter. Pod vlivem nového obleku se stane pohrdavým a až příliš sebejistým a začne zanedbávat lidi, na kterých mu záleží nejvíc. Zatímco dva nejobávanější padouši: Sandman a Venom nabírají na síle a stále více žízní po pomstě, odehrává se největší Peterův souboj v jeho nitru. Spider-Man bude tentokrát potřebovat znovu objevit svůj smysl pro slitování, který z něj dělá to, čím ve skutečnosti je: opravdového hrdinu. Mládeži přístupný.

20 hodin – 300: BITVA U THERMOPYL, americký film. Věčnou slávu mají na dosah ruky… Film vychází ze stejnojmenného komiksu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje k rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá za přispění nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, čímž dávný příběh odvahy opět povstává v celé své síle … Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

Úterý 22. května, 19 hodin
V OBLACÍCH SWINGU S JOSEFEM LAUFREM
Oblak dýmu vycházející z dobrého doutníku je nejčastějším atributem hosta, kterého si tentokrát pozval Kolínský Bigband na tradiční jarní koncert. Josef Laufer se nikdy netajil svou láskou ke swingové muzice. V jeho podání zazní ty nejznámější swingové melodie. Celým programem bude provázet hvězda Vinohradského divadla a kolínský rodák Michal Novotný. Uvádí: Kolínský Bigband.

Středa 23. května, 19 hodin
POLSKÁ KREV
, opereta o třech jednáních na text L.Steina. Příběh statkáře Zaremby a především jeho hrdé dcery Heleny, hraběte Boleslava Baraňského a dalších postav se spletitou milostnou zápletkou končí dožínkami a svatbou. Hudba plná síly, kontrastu, citu i burácivého temperamentu, rytmy plné života, radosti a bodrého humoru - to jsou atributy světově proslulé Nedbalovy operety. Uvádí: Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.

Čtvrtek 24. května, 19 hodin
HELLO, DOLLY!
- Klasický titul muzikálového žánru, celosvětově proslulý díky filmové verzi s B.Streisandovou. Úspěch muzikálu Hallo, Dally! tkví jistě rovnou měrou v hluboce lidském příběhu o lásce a překonávání osamělosti, stejně jako v humoru a nestárnoucích melodiích. Byl napsán podle znamenité divadelní hry T.Wildera Dohazovačka. Uvádí: Městské divadlo Mladá Boleslav.

Základní umělecká škola Kolín

Úterý 22. května, 18 hodin
VEČER POEZIE - KOKTEJL
, Malý sál ZUŠ Kolín

Evangelický kostel Kolín

Pátek 25. května, 17 hodin
VARHANNÍ VEČER


Koupaliště Tři Dvory

Pátek 25. května
VISACÍ ZÁMEK
– koncert kapely

Regionální muzeum Kolín

Velký výstavní sál a Kremličkova síň: Kolín - český Manchester, půldruhého století kolínského průmyslu – výstava seznamuje s historií hlavních průmyslových odvětví, které se ve městě a jeho nejbližším okolí rozvíjely, do 8. června. Stará škola: Osobnosti kolínského průmyslu, výstava ke stému výročí světového skautingu, do 31. května.

Dvořákovo muzeum Kolínska v pravěku: I. prezentace prací absolventů kurzu „Výtvarné techniky krok za krokem“ – výstava prací studentů Akademie Třetího věku a volného času při Vysoké škole politických a společenských věd, s. r. o., do 28. června

Muzeum Kouřimska v Kouřimi

Výstavní sál: Svět hraček – zapůjčené exponáty z Městského muzea v Čáslavi představují ojedinělou kolekcí plyšových medvědů, panenek, domečků, stavebnic a her pro nejmenší, do 10. června

Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Na Hrázce, Kouřim

Vesnická sídla středních Čech – první část cyklu výstav o dokumentaci lidového stavitelství, do 8. července