Knihkupec Petr Král s rodinou mi stále zůstává věrný, stejně jako mí čtenáři, pravidelní návštěvníci křtů. Někteří Kolíňáci mají všechny mé knihy, počínaje Divadelními vejšplechty, a dobře udělali, protože mé knihy se těžko shánějí a už jsem se dokonce na internetu setkala s inzeráty, které se po nich pídí. Ani se nedivím! Když se někdy na těch mých osmnáct knih podívám v pracovně do regálu knihovny, není to vůbec špatný pohled! Zvlášť, když vím, že jsou na všechny v knihovnách pořadníky!

Takže kdo si chce se mnou popovídat a nechat si podepsat knihu, ať přijde ve středu 27. června v 15.30 hodin do knihkupectví Petra Krále. Budu křtít svou osmnáctou, KDYŽ CHCI ZABÍT MANŽELA. Při křtu a následné autogramiádě mi bude pomáhat kreslíř Jiří Novák, který tuto knihu ilustroval.

A když už píšu o křtu, zmíním se i o dalších knihách, které chci vydat. Na podzim mi vyjde kniha KDYŽ ŽENY MAJÍ SVÉ DNY, kterou ilustroval Zdeněk Hejduk. Teď pracuju na knize KDYŽ JE MUŽ V LÁZNÍCH, která vyjde na jaře 2008 a kterou výjimečně neilustruje nikdo z mých kolínských ilustrátorů, ale fotograf z klimkovických lázní, kde jsem našla inspiraci ke všem povídkám. Takže ke knize KDYŽ JE ŽENA V LÁZNÍCH, přibude i MUŽ V LÁZNÍCH, stejně jako ke knize KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE, přibude časem KDYŽ ŽENA MILUJE ŽENU…

Příští rok budu přecházet k jinému panu nakladateli, který chce mé knihy distribuovat na Slovensko a překládat do Polska. Tam by chtěl jako první přeložit knihu KDYŽ MUŽ MILUJE MUŽE. Také si u mě objednal knihu s názvem KDYŽ ŽENA PROSÍ O POTRAT. Zdají se vám tyto dva tituly pro Polsko provokující? Máte pravdu. Ale pan nakladatel je Polák, takže moc dobře ví, do čeho „píchneme“! Pokud všechno vyjde, tak si myslím, že mě v příštích letech čekají docela zajímavé věci a těším se na ně!

A protože nejenom píšu, ale pořád napovídám v Činoherním klubu, tak vám ještě musím říct, že jsme teď měli premiéru hry HRDINA ZÁPADU, kterou režíroval Ondřej Sokol, a hrají v ní například Marek Taclík, Vladimír Kratina a Michal Pavlata, a hned potom jsem přešla ke druhé partě, kde je… hádejte, kdo! Marian Labuda! A řeknu vám, že ve skutečnosti je ještě menší než ve filmech a za barovým pultem v Činoherním klubu není skoro vidět! Také jsme měli pohovor s panem ředitelem, ke mně nic neměl, já k němu také ne, řekla jsem mu, že se za rok stanu rentiérkou, ale že bych ráda dál napovídala a pan ředitel potěšeně přikývl: „Ireno, dokud udržíte knihu!“ Není to krásné?

A protože se nám blíží čas dovolených, přeju všem čtenářům Kolínského deníku, aby si odpočinuli, čas volna trávili v pohodě a ve zdraví a nezapomněli na Fuchsovinu!

P. S.: Jo, a taky nezapomeňte přijít 27. června na křest!