Kolín oslaví 99. výročí vzniku Československé republiky
Kolín – Oslavy 99. výročí vzniku Českoslovesnké republiky se konají v pátek od 15.30 hodin před kolínským gymnáziem. V sobotu od 18 hodin se pak v chrámu sv. Bartoloměje uskuteční Slavnostní koncert Smyčcového orchestru ARCHI ZUŠ Fr. Kmocha v Kolíně se sólistkou Národního divadla Sylvou Čmugrovou. Zazní skladby autorů K. Stamitze, A. Dvořáka, L. Janáčka, F. Bendy nebo E. Elgara. Koncert se koná pod záštitou starosty města. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude věnovaný na potřeby kolínské farnosti.

Budou vyřezávat dýně
Český Brod – Vyřezávání dýní se koná v pátek od 13 hodin v Café Green. Lidé si dýni mohou vyřezat nebo ji proměnit v krásnou podzimní dekoraci. Veškeré náčiní bude na místě k dispozici, dýně a ozdoby budou k prodeji. Zájemci by se měli hlásit předem.

Kvůli integraci Kouřimska upraví jízdní řády
Kouřimsko – Již brzy dojde ke změně jízdních řádů ROPID, a to vzhledem k integraci oblasti Kouřimska od 11. listopadu. Dojde k úpravě jízdního řádu linky 381 z Prahy do Kutné Hory pro zlepšení návazností v zastávce „Ždánice, U Jánů“ s linkou 421 jedoucí nově z Kolína přes Kouřim a Horní Kruty do Sázavy. Jelikož první ranní spoj linky 492 má návaznost v Kostelci nad Černými lesy na linku 381 směr Kutná Hora a zároveň s linkou 382 v zastávce Jevany, Penčice, je nutno posunout první spoj linek 382 a 492 v pracovní dny o 5 minut dříve.

Pozor na radar v Havlíčkově
Kolín – Policisty s radarem tento týden mohou řidiči potkat v kolínské Havlíčkově ulici a také v ulici Ovčárecká. Je však možné, že strážci zákona budou rychlost projíždějících vozidel kontrolovat také na jiných místech ve městě a v jeho blízkém okolí.Biologický odpad budou vyvážet až do prosince
Pečky – Biologický odpad bude v Pečkách vyvážený v letošním roce do pondělí 4. prosince, ve Velkých Chvalovicích do čtvrtka 7. prosince. Znovu se pak biologický odpad z města začne vyvážet na jaře dalšího roku. Od 19. března 2018 bude opět nastavený pravidelný týdenní svoz bioodpadu. V Pečkách začne právě v pondělí 19. března 2018 a ve Velkých Chvalovicích od čtvrtka 22. března 2018.

Kolínské divadlo zve na muzikálové představení
Kolín – Swing se vrací neboli o štěstí – tak se jmenuje hra, které do Kolína přiveze Studio Ypsilon Praha. Hudebně komediální inscenace rozvíjí myšlenku, že swing není jen hudba, ale že se v ní zažívá štěstí. Vtipná i poučná jízda historií swingu, která potěší duši i tělo. A výborný nabiják pozitivní energie bude k vidění ve čtvrtek od 19 hodin.

Do kina se vrací Dezertér, druhý díl úspěšné triologie
Kolín – Film Zahradnictví: Dezertér už měli diváci v Kolíně možnost shlédnout. Dnes však mohou do kina ti, kteří to předtím nestihli. Film se bude promítat od 19.30 hodin. Dezertér měl premiéru 28. září. Již brzy se diváci dočkají také třetího dílu série. Poslední díl s názvem Nápadník přijde do kin v listopadu. Triologie je prequel filmu Pelíšky, její děj tedy předchází dějové chronologii oblíbené komedie.

Marcel Zmožek zazpívá sám
Kolín – Dnes vystoupí v Městském společenském domě v Kolíně Marcel Zmožek, textař, skladatel a zpěvák jehož hudební začátky sahají už do dětství, kdy zpíval se souborem Buřinky Petra Dudeška. Sólové vystoupení začíná v 18 hodin.

Fešácí dorazí slavit do MSD
Kolín – Legendární česká country kapela Fešáci letos slaví padesát let své úspěšné kariéry. Na turné k výročí kapela hraje hity a vzpomíná také na zesnulé členy Michala Tučného, Jindřicha Šťáhlavského, Pavla Brümera a Jana Turka. V Kolíně vystoupí ve čtvrtek v 19 hodin.

Světýlkování na terase bude plné strašidel a duchů
Malotice – Společná vycházka po nasvícené terase plné strašidel, duchů a pohádkových bytostí čeká děti v Maloticích v sobotu od 17 hodin. Zvaní jsou všichni, kdo se chtějí trochu bát. Občerstvení je zajištěné u hasičárny.