Pod názvem Con voce festiva neboli Slavnostním hlasem cembalistka Jitka Navrátilová, sopranistka Johana Rosická, trumpetista Josef Sadílek a vioncellista Bledar Zajmi představili skladby italských mistrů baroka.

Na programu byly skladby a árie od skladatelů Alessandra Scarlattiho, Giuseppeho Sartiho, Federica Duranteho, Domenica Scarlattiho, Giuseppeho Torelliho, Giovanniho Paisielleho a Nicolly Porpory. S tím, co bude následovat, vždy posluchače seznámila cembalistka Jitka Navrátilová.

Ten večer měly premiéru i další dvě novinky – uprostřed obložení pódia pověšený obraz nazvaný Hudba, který Městskému společenskému domu daroval kolínský výtvarník Pavel Rajdl. „Rozhodl jsem se jej věnovat městu pro prostory tohoto komorního salonku, kde se mimo jiné pořádají koncerty klasické hudby.

Rád bych, aby pomohl k dotvoření příjemné a kulturní atmosféry místa,“ napsal autor, který obraz namaloval letos přímo pro toto prostředí, starostovi města Jiřímu Buřičovi a místostarostovi Pavlu Hoffmannovi. Stejný výtvarník vytvořil i koláž z fotografií z dosavadních koncertů, která se vytištěná na velké fólii objevila poprvé také právě na koncertě Lyry Da Camery.

ZDENĚK HEJDUK