„Podobnou akci jsme organizovali už před pěti lety pro Jiřího Drahoše, letos to šlo díky nabytým zkušenostem o dost lépe. Akci jsme domluvili s týmem pana generála, organizace ale byla na nás,“ prozradila za pořadatelský tým Lída Charvátová a dodala, že počáteční obavy, zda budou umělci ochotni propůjčit svá jména politické akci, se nenaplnily.

Hudební skupinu Mahlzeit zastupovali na koncertu kytarista Tomáš Tesař a zpěvák Petra Konývka, který na závěr vystoupení zazpíval i státní hymnu. Dalším účinkujícím byl Zdeněk Vřešťál z kapely Neřež, Michaela Stehlíková se kvůli covidu musela omluvit.

„Po zveřejnění pondělního příjezdu Petra Pavla jsme měli trochu strach, kolik lidí dorazí. Naštěstí zbytečně, přišla jich spousta. Naše cílová skupina byla přece jen trochu jiná, akce na Kmochově ostrově má být hodně zaměřena na rodiny s dětmi,“ doplnila Lenka Paclíková Poláková, která rovněž patří mezi pořadatele koncertní podpory Petra Pavla.

Pavel kvůli viróze zrušil část programu na příští dny

Prezidentský kandidát Petr Pavel kvůli viróze ruší část programu. V neděli zrušil svou návštěvu koncertu na jeho podporu v pražské Lucerně, v pondělí nepřijde na plánovanou debatu na serveru Novinky.cz a nepojede na návštěvu Kolína. V úterý ale již plánuje návštěvu Příbrami, kde by se setkání s ním mělo konat v uzavřeném prostředí. Po debatě České televize, kde byl s protikandidátem Andrejem Babišem (ANO), to Pavel řekl novinářům. Babiš na dotazy novinářů odpovídat nechtěl a hned po debatě odešel.

"Nebylo mi úplně nejlépe, vzal jsem si Ibalgin krátce před besedou, ale domluvili jsme se na tom, že dnes již na koncert nepůjdu a zítra (v pondělí) program pokud možno omezíme na minimum tak, abych se dal do pořádku. Přeci jen ta středa a čtvrtek budou hodně důležité, tak bych chtěl být ve formě," řekl novinářům Pavel. Na dotazy novinářů, zda nepojede do Kolína, ale do Příbrami již ano, druhé město potvrdil s tím, že se tam bude setkání konat pod střechou, a tedy riziko, že by si zhoršil virózu, je menší.