Dva písničkové bloky pak měli další hvězdní hosté – Leona Machálková a v minulosti častý host orchestru Jan Smignator. Ten si duet zazpíval i se zpěvačkou Eliškou Tesařovou.

„Když jsem s ní vystupoval minule, stoupl jsem si na bednu od piva a můj kamarád, když tu fotografii viděl na internetu, mi poradil jednu vychytávku, která v zahraničí prý funguje,“ bavil Honza divadlo a ukázal vložku v botě, která měla vyrovnat výškový rozdíl obou zpěváků. I ta mu ale nepomohla, Eliška to nakonec vyřešila tím, že odhodila své boty s podpatky. „To fakt není nazkoušené,“ dodala.

Samozřejmě své pěvecké party předvedly i další zpěvačky orchestru Johana Jeřábková a Alžběta Kosinová, stejně jako Petr Konývka, který zaujal dvěma skladbami z repertoáru Karla Gotta, s nimiž si poradil více jak dobře.

Lesk koncertu, který obsahoval třicítku skladeb, dodala i přítomnost desetičlenného smyčcového orchestru pod hlavičkou Archi s několika členy Kolínské filharmonie či taneční akademie Duende pod choreografickým vedením manželů Hany a Eduarda Zubákových, jehož členky tancem ozvláštnily několik skladeb v druhé polovině koncertu.

Instrumentálním hostem byl i Miroslav Surka, trumpetista mnoha orchestrů i rockových kapel, se skladbou George Gershwina Rhapsody In Blue vypomohli s lesním rohem Lenka Suchá a s tubou Jiří Vojtěch. Evergreen Mack The Knife, který Jiří Suchý pro Miloše Kopeckého otextoval jako Mekky Messer, si přišel zadirigovat i zazpívat otec zakladatel orchestru Jiří Šafařík.

Poslední skladbu a přídavkovou Jdeme do finále z televizního seriálu Možná přijde i kouzelník si pak před stojícím a aplaudujícím hledištěm zazpívali společně všichni účinkující. Své vyznání orchestru pronesl i starosta města Vít Rakušan.

V perfektním ozvučení a nasvícení, s projekcí na jednu velkoplošnou a dvě menší obrazovky, se skleničkou šampaňského podávanou příchozím na uvítanou i barevným programem rozdávaným divákům zdarma, to byla více než důstojná oslava jedné etapy významného kolínského souboru, s nímž právě v divadle za uplynulá léty vystupovala celá plejáda tuzemských pěveckých i muzikantských hvězd.