Volejbal

Letos na volejbalových kurtech bojovala družstva z rekordních 16 škol. Tento fakt i úroveň jednotlivých turnajů znovu potvrdily stoupající oblibu i kvalitu tohoto sportu v našem městě.

V nejmladší kategorii 1.-2. třída bojovali chlapci a dívky v jejich věku přizpůsobeném „žlutém“ volejbalu, tedy přehazované, jejich spolužáci ze 3.-4. tříd už hráli podle pravidel „oranžového“ volejbalu, žáci 5.-6. tříd bojovali v náročnějším „modrém“ minivolejbalu a až nejstarší chlapci a děvčata z kategorie 7.-9. tříd si zahráli klasický „šestkový“ volejbal.

Stejně jako v předchozích letech si nejlépe vedli žáci a žákyně 2. ZŠ Kolín, Kmochova, druhou příčku nečekaně obsadili chlapci a dívky ze ZŠ Pečky a třetí nejvyšší součet pomocných bodů vybojovali hráči a hráčky ze 4. ZŠ Kolín, Lipanská.

Pořadí družstev v jednotlivých kategoriích na bodovaných místech

1.-2. třída: 1. ZŠ Kolín, Lipanská "A", 2. ZŠ Kolín, Ovčárecká "A", 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "A", 4. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 5. ZŠ Veltruby, 6. ZŠ Kolín, Mnichovická "A", 7. ZŠ Masarykova "A", 8. ZŠ Kolín, Mnichovická "B"

3.-4. třída: 1. ZŠ Pečky, 2. ZŠ Kolín, Lipanská "A", 3. ZŠ Veltruby "B", 4. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 5. ZŠ Velký Osek "A", 6. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého "B", 7. ZŠ Velim, 8. ZŠ Mnichovická "B"

5.-6. třída: 1. ZŠ Kolín, Kmochova "A", 2. ZŠ Pečky, 3. ZŠ Kolín, Masarykova "A", 4. ZŠ Býchory, 5. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého, 6. ZŠ Kolín Lipanská "A", 7. ZŠ Červené Pečky, 8. ZŠ Velim

7.-9. třída: 1. ZŠ Kolín, Kmochova, 2. ZŠ Pečky, 3. ZŠ Kolín, Bezručova, 4. ZŠ Kolín, Ovčárecká, 5. ZŠ Kolín, Mnichovická, 6. ZŠ Kolín, Lipanská, 7. ZŠ Kolín, Masarykova, 8. ZŠ Velim

Sportovní aerobik

V amfiteátru na Kmochově ostrově proběhla soutěž ve sportovním aerobiku za účasti téměř 400 soutěžících z 15 škol. Atmosféra byla opět vynikající a boje o body, které v tomto sportu jako jediném vybojovala pro své školy v každé kategorii nejlepší patnáctka, velmi urputné. V nejmladší kategorii všech 107 soutěžících bojovalo přímo ve finále soutěže, ve všech ostatních kategoriích se ti nejlepší museli probít přes základní kolo do semifinále a odtud do finále.

Nejlépe si v tomto klání vedli s velkým bodovým náskokem žáci ze ZŠ Kolín, Masarykova, druhá skončila ZŠ Kolín, Prokopa Velikého a o třetí místo se stejným bodovým ziskem podělily ZŠ Kolín, Kmochova a ZŠ Kolín, Lipanská.

Medailisté ze soutěže ve sportovním aerobiku

1.-3. třída: Ulcová (3.ZŠ), Hrušková (7.ZŠ), Skokanová (7.ZŠ)

4.-5. třída: Slunéčková (1.ZŠ), Prokešová (7.ZŠ), Václavková (7.ZŠ)

6.-7. třída: Kalašová (7.ZŠ), Nguyen van Anh (2.ZŠ), Petráková (6.ZŠ)

8.-9. třída: Nguyen Ngoc Ha (2.ZŠ), Švanda (4.ZŠ), Marková (7.ZŠ)

Po dvou dnech jsou tak známy výsledky čtyř ukončených sportovní odvětví a na čele soutěže je pořadí velmi vyrovnané. Vedou sportovci z kolínské 4. ZŠ, o 2,5 bodu zpět je 3. ZŠ, další půlbod ztrácí 7. ZŠ a v těsném závěsu jsou také 6. ZŠ a 2. ZŠ. Na pozici nejlepší venkovské školy se zatím usadili chlapci a dívky ze ZŠ Pečky před ZŠ Červené Pečky a před ZŠ Týnec nad Labem.

Pořadí po 2 dnech

ZŠ Lipanská, Kolín 58,5, ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 56, ZŠ Masarykova, Kolín 55,5, ZŠ Ovčárecká, Kolín 53, ZŠ Kmochova, Kolín 52,5, ZŠ Pečky 36, ZŠ Červené Pečky 35, ZŠ Bezručova, Kolín 33,5, ZŠ Mnichovická, Kolín 31, ZŠ Týnec nad Labem 30, Gymnázium Kolín 27, ZŠ T.G. Masaryka Velim 24,5, Masarykova ZŠ Velký Osek 23,5, ZŠ Býchory 17, ZŠ Veltruby 16,5, ZŠ Kouřim 11, ZŠ Bečváry 10,5, ZŠ Žiželice 9, ZŠ Zásmuky 8, ZŠ Kolín – Sendražice 5, ZŠ Cerhenice 4,5, ZŠ Krakovany 3,5

Medailové pořadí po 2 dnech

ZŠ Masarykova, Kolín 12-8-7, ZŠ Prokopa Velikého, Kolín 8-1-4, ZŠ Lipanská, Kolín 6-5-5, ZŠ Ovčárecká, Kolín 4-3-10, ZŠ Kmochova, Kolín 4-3-2, Masarykova ZŠ Velký Osek 3-4-1, ZŠ Červené Pečky 3-3-3. ZŠ Mnichovická, Kolín 3-2-1, Gymnázium Kolín 2-3-1, ZŠ Pečky 1-3-2, ZŠ T.G. Masaryka Velim 1-2-1, ZŠ Bezručova, Kolín 1-1-2, ZŠ Zásmuky 1-0-0, ZŠ Týnec nad Labem 0-5-3, ZŠ Žiželice 0-3-1, ZŠ Býchory 0-3-0, ZŠ Kouřim 0-0-4, ZŠ Veltru-by 0-0-2.