„Probíhá oprava Nového mostu a opravují se také pilíře nad tratí, takže by to tam nebylo bezpečné ani možné. Posvícení se uskuteční v Jaselské ulici v prostoru mezi třetí a čtvrtou základní školou. Je to poměrně velký prostor, možná větší než pod Novým mostem,“ vysvětlil starosta Michael Kašpar.

V rámci posvícení po svátku sv. Bartoloměje se v sobotu chystá posvícenská hudba, na náměstí zazní dechová hudba Březovanka, závan jižní Moravy a dobrého vína navodí Cimbálová muzika Vergariovci a letní večer zakončí Jana – Revival Věra Špinarová. Bohatá nabídka občerstvení bude zajištěná, rovněž tak ochutnávka několika druhů piv a degustace vín. Pro ochutnávku vín bude připravena degustační sklenička. Těšit se lze na několik vinařů, přijede Vinařství Krist, Rodinné vinařství Štěpánek, Vinařství Žůrek Žeravice, Sing Wine – rodinné vinařství z Velkých Bílovic a v nabídce bude také burčák Solaris z Valtic.
Plakát s programem

Poutní mše bude v chrámu sv. Bartoloměje v neděli v 10 hodin. V pondělí na „zlatou“ proběhne na Karlově náměstí tradiční posvícenský trh od 8 do 17 hodin. Městský úřad bude v pondělí opět otevřen jen do 12 hodin.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.