Dívky si také mohly hodit střevícem, všichni bez rozdílu pohlaví rozkrojit jablko nebo pustit lodičku z ořechů. Chvíli před pátou hodinou se už všichni nedočkavě hrnuli k pódiu a vyčkávali rozsvícení stromu.

Tomu však předcházelo ještě zpívání koled a proslov starosty města Víta Rakušana a následně také místního faráře Libora Bulína. Po další sérii se již malí i velcí nedočkavci konečně dočkali. Strom na Karlově náměstí se rozsvítil!

Druhý den patřil čertům. Historická skupina Poprávu ve spolupráci se skupinami Fortis z Pardubic a Novica z Nového Města nad Metují uspořádala čertovský průvod na náměstí. Tady čerti ukázalil, že jsou vládci oni, nikoli andělé, kteří se tu objevili včera. Následně se všichni přesunuli do Červeného dvora, kde děti soutěžily. Skládaly knihy podle čísel, krmily myšky, hrály s čertem v kostky nebo skákaly po jednom kopytě.

V závěru na ně čekala čertovská pohádka. „Letos jsme Pekelný dvůr pojali opět trochu jinak," řekla Popravačka Eliška Sochůrková. Mikuláš prý u nich není tím se právě liší od ostatních. 

Kousek Popraváků si mohl každý odnést také s sebou domů. Razily se totiž čertovské mince, děti mohly získat medaile nebo si zakoupit originální omalovánky této Kolínské skupiny.

Letos poprvé však budou Popraváci chodit na Mikuláše i po domácnostech. Sobotní akce byla pro Elišku i ostatní Popraváky dovršením letošní sezony. Těšit se můžete až na jarní slavnosti.