Vernisáž dvěma písničkami zahájila zpěvačka a kytaristka Bára Andělová, autora pak představil známý hudební publicista Petr Korál. „Nejsem výtvarný kritik, zabývám se muzikou, ale i do ní tvorba Petra přesahuje, protože navrhl několik obalů hudebních nosičů tuzemských kapel,“ pronesl a přípitkem pokřtil Godothorovu publikaci nazvanou The Soul Named a obsahující reprodukce většiny i v Kolíně visících obrazů.

Knize i výstavě dominují dvě velkoplošná plátna – Pohrdání složené ze tří samostatných panelů se společným tématem poukazující na lidskou přetvářku a Kytice na motivy balad Karla Jaromíra Erbena, nepřehlédnutelná jsou i obrazy Velebení Jidáše, Strážce údolí Hádu nebo zajímavá Pieta, která se dá pověsit jakýmkoliv způsobem i na strop.

Tanečníky v Kolíně učil italský choreograf.
Tanečníci CrossDance čerpali zkušenosti od uznávaného italského choreografa

Svojí účastí vernisáž podpořil i zpěvák a kytarista Martin Kolinss, člen kapel Debustrol a Harlej, který o patro níž několikrát vystupoval. „Petr nám navrhoval obal CD, takže to byla povinnost,“ vysvětlil rocker, který dorazil od domovské Mladé Boleslavi. „Godothor je jakýmsi výběrem z hroznů vaší vlastní duše. Zde se ponoříte do jejich hlubin a vzniklým vírem roztočíte kola mechanismu světů, o nichž se bojíte přemýšlet,“ napsal autor do křtěné publikace.

Zajímavá výstava je v městském společenském domě k vidění až do 15. října.