Úvod obstaralo krátké hudební intro hrané na chrámové varhany. „Ještě pořád nejsou kompletní, stále můžete na dobrovolném vstupném přispět na jejich rekonstrukci a obnovu,“ vyzval v úvodní řeči farář Ján Halama.

S pomocí hostů a sólistů, sopranistek Jiřiny Prutské, Pavly Janovské, Zory Minaříkové a Jany Nedbalové, barytonisty Jiřího Vaníčka a hráče na varhany Petra Hostinského zazněly tři vánoční skladby Václava Adama Michny z Otradovic, ta od Václava Karla Holana Rovenského se jmenovala Spanilé z Archy holubičky, Jiří Ignác Linek složil Pastorelu Iucundu a v kolínské premiéře zazněla devítivětá Vánoční mše – La Messa Natalizio od skladatele Vladimíra Rottera.

Vánoční koncert v chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně 26. 12. 2023 | Video: Zdeněk Hejduk

Necelou hudební hodinku ukončila přídavková směs koled, které si společně s orchestrem a sborem zpíval do posledního místa zaplněný chrám, do něhož bylo vstupné dobrovolné.

„Přispělo hodně lidí,“ byla spokojená Jitka Hermová z pořádajícího Odboru školství, kultury a sportu městského úřadu. „Někteří lidé se i ptali, kam by mohli přinést větší finanční obnos, mám z toho obrovskou radost, stejně jako z divácké účasti“ doplnila ji přítomná místostarostka Iveta Mikšíková.