Rolí soudců a zadavatelů úkolů se zhostila nejen třídní učitelka Markéta Seidlová, ale i profesor Martin Kohoutek. Poslední souboj, a to v tanci, se pak odehrál přímo na parketu velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně, kde se bál uskutečnil.

Než se po společném focení v červených a modrých tričkách hodily studenti do gala, bavily zaplněný sál tanečnice místního Tanečního klubu CrossDance a to skupina s choreografií Amazonky, Veronika Martínková zatančila sólo, Valerie Matějková si vzala na pomoc malé tanečnice, celý vstup pak zakončilo premiérové vystoupení jedné z dalších skupin.

Po slavnostním nástupu pozval moderátor večera Bob Švarc z rádia Evropa 2 na pódium ředitele školy Iva Zachaře. „Začalo padat listí a ve škole se objevily plakáty na váš ples s názvem Boj o přežití, což mohlo skrývat cokoliv,“ vyslovil první muž školy jisté obavy a nakonec použil paralelu se složenou červenou lodičkou zdobící učitelské školy.

Po převzetí šerp z rukou třídní profesorky Markéty Seidlové následoval tradiční přípitek, úklid sálu a první tanec za doprovodu kapely Paragraf 202. Coby hosta si studenti pozvali populární kapelu ATMO music, nechybělo samozřejmě půlnoční překvapení. V sobotu večer se ve stejných prostorách odehraje první velký nematuritní ples Města Kolína.