Z tradičního Komorního sálu Městského společenského domu v Kolíně se  výroční koncert přesunul do jeho velkého sálu, na každého účastníka čekala při příchodu číše vína a i program byl netradiční. Než ale na něj došlo, právě současná předsedkyně vzpomněla na své všechny předchozí.

„Já jsem přišel ve chvíli, kdy byl předsedou pan Forejt, v té době byl již hodně nemocný a coby spojnice fungovala Hana Zrůstová, která tehdy koncerty uváděla. Ale v té době chodilo jen pár desítek návštěvníků. Zlomilo se to s novým vedením a výročním koncertem k padesátinám v Městském divadle,“ zavzpomínal Zdeněk Hejduk, ředitel Městského společenského domu v Kolíně, který zároveň vyzdvihl současnou vysokou návštěvnost a bezvadné vedení právě manželi Rajdlovými.

Druhým dramaturgickým odklonem od normálu byla pak volba účinkující Cimbálové muziky České filharmonie. Špičkového orchestru, který v první polovině koncertu zahrál klasický repertoár slavných skladatelů jako Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka či v případě cikánských melodií pro housle Pabla de Sarasate nebo skladby Hora Martisorului od Grigoriuse Dinicua.

Kruh přátel hudby oslavil šedesáté narozeniny v Městském společenském domě v Kolíně. | Video: Zdeněk Hejduk

Na druhou část programu pak muzikanti odložili saka a nadšenému publiku předložili známé lidové písně v netradičních úpravách v pěvecké interpretaci Kateřiny Vogelové a se sólovým výkonem houslistky Marie Hasoňové a  některé z nich si zpívali i fanoušci v zaplněném sále.

Třešničkou na hudebním programu pak byl nevidomý harmonikář Roberto Lombino v roli hosta, který zahrál a zazpíval s doprovodem cimbálovky několik balkánských skladeb. Příští, už ale ne slavnostní setkání fanoušků Kruhu přátel hudby, se odehraje tentokrát v synagoze, a to čtrnáctého května.