Hned v úvodu tohoto intimnějšího a spíše akustického koncertu sáhl interpret i k převzaté písni, semaforské klasice Pramínek vlasů. „Pan Suchý mi tuto úpravu povolil,“ ubezpečil zpěvák.

Klasikou ze stejného divadla se nechala inspirovat i herečka Bára Štěpánová, která na kytaru zahrála a zazpívala legendární vánoční Purpuru. Přečetla i humornou povídku a rozloučila se s publikem duetem s Petrem Bendem Dezertér.

Zdroj: Zdeněk Hejduk

Po skladbě Je čas jít dál, zhruba v polovině koncertu, se na pódiu dostavil dětský kolínský pěvecký soubor Boni Bambini při Základní umělecké škole Františka Kmocha v Kolíně vedený Věrou Chmelařovou, který interpreta doprovodil v koledě Pásli ovce valaši, ale i v jeho písních Hvězda nebo Tráva, šlágru Petra Nováka Já budu chodit po špičkách či závěrečném zpěvákově největším hitu Anděl perutí mách‘.

Celý pohodový večer ukončila lidová Nad horů s trumpetou Miroslava Barabáše, životního partnera Báry Štěpánové a přídavková koleda Štědrej večer nastal. Sál tleskal ve stoje a dlouho se pak ještě podepisovalo, fotilo a diskutovalo v předsálí, Petr Bende, ale ani Bára Štěpánová, neodmítli nikoho s žádostí o autogram nebo společnou fotku.