„Měla vás tady na jevišti sedět stovka a je vás tu třikrát tolik. Moc děkuji,“ skládal díky hned v úvodu frontman. Ten si na bilanční hudební představení pozval svoji druhou a oproti big bandu hodně komorní kapelu Mahlzeit s kapelníkem Tomášem Tesařem, baskytaristou Janem Škarvadou a bubeníkem Martinem Janovským.

Coby host zahrála na saxofon a flétny Marcela Mádlíková, v písničce od dvojice Petr Hapka a Michal Horáček si na violoncello zahrála Veronika Žampová. „Před těmi lety jsem se rozhodl, že se zúčastním pěvecké televizní vyhledávací soutěže a poprosil jsem o radu tehdejší zpěvačku Kolínského Big Bandu Elišku, tehdy ještě Šerákovou. A když mě ze soutěže vyhodili, nabídla mi, že bych mohl zpívat právě s oním bandem,“ vysvětlil zpěvák, který dvouhodinový recitál otevřel i uzavřel skladbou od Karla Gotta. I když – úplně na začátku zazpíval z plátna a historického záznamu jako dvouletý.

Samozřejmě, že coby host zapěla několik písniček i Eliška, nyní už Tesařová interpretující v současnosti se skupinou Misterios del amor sefardské písně. Onou soutěžní skladbou, kterou chtěl Petr okouzlit porotu, byla Tančíš sama z repertoáru Petra Muka, již zazpíval i svým kolínským fanouškům, tancem ji na jevišti podpořila Jana Kerhartová.

O přestávce si Petr Konývka na jeviště přinesl stolek a za ním rozdával autogramy na čerstvě vytištěné podpisové karty a fronta zájemců se táhla přes celou šířku divadelního hlediště. Právě jeho charisma, slušnost a pokora k posluchačům vysvětluje takovou návštěvnickou účast na v podstatě tancovačkovou kapelu, i když tvořenou špičkovými muzikanty, kteří onen převzatý repertoár interpretují ve výborné kvalitě.

Nakonec návštěvníci jednoho z ročníku plesu Města Kolína či několika soukromých i firemních mejdanů si na repertoár Mahlzeitu v minulosti s chutí zatančili. V divadle kapelu na úplný závěr vyprovázel potlesk ve stoje a ona s Petrem Konývkou, který od spoluhráčů dostal dort v podobě konve se svíčkami, fanouškům přidala ještě dvě skladby.