Návštěvníci před vstupem do sálu mohli nahlédnout do informací a technických parametrů, které připravili autoři Dřízal a Velehradský.

Akci zahájila kapela CZ (CeléZnova) se svou písní Tyčky, ve které se zpívá právě o liblických vysílačích.

Moderátor David Šitavanc zval na pódium Kláru Tesaříkovou, která povyprávěla, jak k nápadu uspořádat tuto akci došlo. Fotografka a autorka výstavy Lenka Šošolíková se s diváky podělila o zajímavosti z focení vysílačů. "Fotila jsem skoro každý den, někdy i několik fotek za den," popsala mimo jiné.

Pár slov pronesla také Irena Kuklová, předsedkyně Spolku přátel obce Liblice, která je autorkou petice o zachování vysílačů. Petici zde bylo možné podepsat. Zatím má kolem 600 podpisů.

Zajímavá vyprávění si návštěvníci poslechli od bývalých zaměstnanců, kteří na vysílačích pracovali. Pánové Wretzel, Weiss, Prokop, Vostruha připojili informace, historky a příhody o starých vysílačích, o jejich provozu i bourání, a také o nových, které lze vidět dodnes.

Josef Melen, moderátor Českého rozhlasu Dvojka, vyprávěl o konci vysílání na středních vlnách, které skončilo na Silvestra loňského roku. "Psali mi posluchači z různých zemí, že poslouchají mé vysílání naladěné na klasické rádio - třeba v Turecku v kamionu. To po vypnutí středních a dlouhých vln skončilo," popsal.

Na závěr odehrála kapela CZ několik svých písní a rozloučila se ještě jednou písničkou Tyčky.