Ta svoji přidělenou úvodní půlhodinu času využila dokonale a čerstvý šťastný otec dcery, zpěvák, kytarista a autor Jiří Kadlec se spoluhráči bavili své publikum, které od první skladby Pečený prase tančilo a zpívalo s nimi. Zazněly i Chlupatý záda, Jeď na Kolín nebo Spalovači vovarů.

Přesně podle připraveného časového harmonogramu poté nastoupila kapela Covers for Lovers bubeníka, výhradního textaře skladeb skupiny a organizátora celého turné Aleše Uhlíře, aby předvedla především punk s vlivy country, ale i popu či rocku. Došlo na stále aktuálnější Hlas války, Zlatý osmdesátý si zpívali všichni křepčící pod pódiem.

Z turné punkových kapel Covers for Lovers, ZakázanÝovoce a Jaksi Taksi, k nimž se přidal v Kolíně Prasákův gauč. | Video: Zdeněk Hejduk

Pořád jich ale ještě dost sedělo u několika stolů, to se změnilo s nástupem kapely ZakázanÝovoce, kdy se parket zaplnil, a rázem bylo jasné, na koho především fanoušci dorazili. Ti se zpěvákem a baskytaristou Jardou „Yarisem“ Sládečkem a společně s kytaristou a zpěvákem Štěpánem Soukupem autoři repertoáru svůj set otevřeli skladbou Vem mě s sebou a pokračovali písničkami Stačí málo a Dokud dejchám. To už byl sál ve varu, tepal v pop punkovém rytmu a zpíval si chytlavé refrény společně s muzikanty. Svoji chvíli slávy si užil i malý fanoušek v kapelním tričku, kterého hudebníci pozvali na pódium.

Roztančenou tečku večera udělala partička Jaksi Taksi, jež si pódium společenského domu v minulosti vyzkoušela už několikrát. „Covid nás hodně zabrzdil, pak jsme ještě asi dva roky ve vnitřních prostorách nehráli, báli jsme se nákazy a nebyla ani nálada,“ vysvětlil pro Kolínský deník zpěvák Radek Mihok. Ten se svými třemi spoluhráči vlétl na pódium okolo třiadvacáté hodiny a s publikem si dělal, co chtěl – skandovali zvlášť kluci, holky i všichni dohromady, hlásili se místní i přespolní (dorazili fanoušci až z Mostu), hráli i několikavteřinové vtipné hudební i textové legrácky. Ale především hity napříč historií kapely jako Všechno dobrý, Zachovejte paniku či Optimista, po songu Škola se tradičně vyfotili s diváky a ještě je potěšili přídavkem v podobě další legendární pecky On-line.

To už byl ale definitivní konec. Do chladivé a deštivé noci se rozcházeli rozehřátí a vnitřně nabití diváci, a to dokonce v několik případech i napříč generacemi.