Dvouhodinový recitál bez přestávky zahájila instrumentální podoba hitu Má první láska se dnes vdává a Nikola vstoupil na scénu dalším evergreenem Čas růží.

Hlavní protagonista mezi písničkami příliš nehovořil, v první části programu sázel především svižnější skladby jako za komunistů zakázanou Hej páni konšelé, Srdce jako kámen, česky otextovaný hit Bonnie Tyler Jen se hádej či Jdi za štěstím.

Koncertní předěl obstaral dvorní fotograf Heleny Vondráčkové a Karla Gotta František Jirásek, kterého na pódiu zpovídal klávesista kapely Radim Linhart, sám člen tuzemské knihy rekordů za počet skladeb, které je schopný zahrát z hlavy. Fotograf zase vzpomínal na historky prožité se Zlatým slavíkem, ale třeba i s hereckým představitelem indiánského náčelníka Vinnetoua Pierrem Bricem.

Nikolas Put představil dvouhodinový průřez tvorbou Karla Gotta. | Video: Zdeněk Hejduk

Úvod druhé části se nesl více v romantickém duchu písní jako Když milenky pláčou, Byl by hřích nebo Že jsi má. Ale letitý hit Korunou si hodím pak odstartoval finále, v němž to už některé fanynky nevydržely a na krajích sálu se roztančily. Očekávaným vrcholem se pak stala pochopitelně Lady Carneval, kterou následovala muzikantská zpověď Ráno jedu dál.

To fanynkám nestačilo, takže po klasickém skandování „ještě jednu“ nejdříve zpěvák s kapelou přidali směs rokenrolových skladeb a jako poslední pak vlastní vyznání Gottovi s názvem Kája. Pak už zbývala jen autogramiáda a společné fotografování.