Místní rockeři zařazující se do škatulky hard/symphonic rock – metal s novou zpěvačkou Ančou Pavlů ve zhruba čtyřicetiminutovém bloku nabídli průřez svým anglicky zpívaným repertoárem s písněmi jako Clown, Relativity nebo Lollipop s nasamplovaným zvukem kláves odkazujícím právě na onu symfonickou hudební stránku a doplněnou perfektně šlapající trojicí muzikantů. Skalní fanoušci si vytleskali ještě jeden přídavek.

Na Insanii už se přesunuli do sálu i všichni ti, kteří zatím klábosili u pivka v předsálí a od první písničky vytvořili perfektní atmosféru. Kapela v současnosti brázdí tuzemská pódia s programem k poslední a celkem desáté jejich desce nazvané Grrrotesky, za kterou v loňském roce obdržela cenu Anděl.

Zpěvák a kytarista Petr „Poly“ Pálenský přišel na pódium v tradičním kostýmu s kněžským kolárkem a publikum mezi písněmi oslovoval bratry a sestrami, i v textech písní, kterými je výhradní autor, se to hemžilo Bohem, Ježíšem i peklem.

Pestré publikum, sahající od dětí, přes mladé fanoušky oblečených do kapelních triček až po seniory, vědělo přesně, na jakou kapelu se vypravilo, takže si většinu písní zpívalo společně s Polym. Došlo na hudební pecky jako Nejsvětější trojice, Píšu ti švabachem, Bohové jdou k lidem či Nebe a Nietzsche.

„Uděláme spolu takovou gentlemanskou domluvu, my vám zahrajeme ne jednu, ale dvě písničky a pak nás necháte odejít, ano?“ nabídl Poly poté, kdy si z pódia fanoušky vyfotil, zahráli poslední písničku a ozval se obrovský aplaus.

Po definitivní a hodně aplaudované U.R. Dead koncert skončil, ale přítomní vzali útokem stánek s tričky a dalšími suvenýry, které má tahle kapela obzvlášť vymazlené. Všichni muzikanti jim je samozřejmě podepisovali a ochotně se s nimi fotili.

Další večer tvrdé hudby nastane ve stejných prostorách ve čtvrtek 4. dubna, kdy přijede trojice Mean Messiah se známým bubeníkem Milošem Meierem.