Svoji muziku předestřela u stolů sedícím fanouškům, z nichž ale někteří to již od počátku koncertu nevydrželi a tančili, a to nejdříve nesměle na straně sálu, v závěru už pak s radostí na připraveném tanečním prostranství.

Fleret jim k tomu dával od začátku koncertu skvělou příležitost, když tradičně míchal moravskou lidovou muziku se zemitým bigbítem interpretovaným kromě zakladatelem kapely, kytaristou, skladatelem a zpěvákem Zdeňkem Hrachovým i houslistou Stanislavem Bartošíkem nebo Vítem Rokytou střídajícím elektrickou kytaru s tahací harmonikou. A k tomu samozřejmě společný zpěv většiny členů Fleretu, kterému v těch největších hitech s chutí pomohlo i publikum.

Fleret si do Kolína přivezl i hudební hosty - hráče na trubku Milana Mejlu Bureše, který si stejný sál vyzkoušel před lety coby vypravěč o cestování po komunisté severní Koreji a Stanislava Fida Ludvíka, hráče na banjo, jenž diváky rozparádil dvěma písničkami ve stylu country. Došlo ale i na skladbu Beer beer, Honzou Mrlíkem otextovanou melodii finské metalové kapely Korpiklaand, která roztančila vlasaté fanoušky v sále.

V závěru koncertu Zdeněk Hrachový poděkoval tradičně nejen pořadatelům, zvukaři a osvětlovači, a především perfektním divákům, ale nechal pozdravovat i Libora Matiáše, který často kapelu zval do kolínského sálu Na Zámecké a před tímto koncertem se potkali na společném pivku.

Koncert končil setkáním nad bohatým merchem kapely počínaje mnoha nahrávkami přes publikaci a samolepky až po tradiční trička či šátek, typickou to relikvii hlavního protagonisty Fleretu.