„Když mi ředitel tohoto domu prozradil, kolik se prodalo vstupenek v předprodeji, tak jsem si pomyslela, že tohle jsme ještě nezažili. Ale leccos napovídalo už to, že když jsem sem přijela, tak jsem na náměstí nezahlédla ani nohu. Bylo úplně vylidněné,“ postěžovala si Bára Basoková po úvodní písničce, kdy přišla na pódium.

Diváků sice nedorazilo mnoho, ale zato vytvořili úžasnou atmosféru. „Cimbál není jen folklór a my nemusíme zpívat v krojích,“ dodala později s úsměvem a v úvodu večera zazpívala právě lidové písně jako Za Dunajkem, otevírající poslední album Blue Cimbalu nazvané Buchlove, nebo Prší, prší.

Ale repertoárový rozsah Báry Basikové je daleko širší, takže interpretovala třeba legendární Čerešně proslavené Hanou Hegerovou nebo titulní filmu a stejnojmennou Fair Play napsanou Mekym Žbirkou. Rockeři ocenili Soumrak bohů, skladbu proslavenou kdysi kapelou Precedens, milovníci muzikálů Most přes minulost z představení Johanka z Arku či Mít rád bližního svého z nepřekonatelného Jesus Christ Superstar.

„Datum jeho premiéry si pamatuji dodnes, to nejde zapomenout. Ježíše zpíval Kamil Střihavka, Jidáše Dan Bárta a já Máří Magdalenu, prostitutku, která se napravila. Ale v bibli se o tom nedočtete,“ zavzpomínala.

Souměrná pak nadchla úplně všechny. V závěru koncertu se tleskalo ve stoje. „Hrálo se nám bezvadně, vůbec se nám nechtělo z pódia pryč, bezvadný zvuk a fanoušci úžasní,“ vyznal se po koncertě Roman Veverka. On ani hlavní hvězda večera poté, co z něj definitivně odešli, neodmítli žádného žadatele o autogram či společnou fotku. Všichni společně hovořili o příjemném večeru.