Teď už ale patnáct let brázdí pódia se svým hudebním projektem nazvaným AL Band a v sobotu přijeli muzikanti své fanoušky potěšit do kolínského městského společenského domu. Ti za nimi dorazili nejen z okolí Kolína, ale i třeba z Kostelce nad Černými lesy, Brna či Tábora.

„Můj táta hrával na heligon a já mu vždycky záviděl, když vyluzoval ty zvuky v písni Kolíne, Kolíne v dechové kapel. Tak jsem si na něj vzpomněl, když jsem z auta viděl ceduli s názvem tohoto města,“ pobavil frontman hned v úvodu koncertu.

Kapela se místním i vzdálenějším příznivcům odměnila téměř dvouhodinovým představením, v němž míchala novinky s letitými hity. Zahájila jej skladbou Měsíc nebo Mars z poslední EP desky pojmenované datem vzniku 2022, z těch novějších zazněla třeba i klipová Kalimba, ale došlo i na legendární Fernety.

Nadšení fanoušci si pak vytleskali nejdříve přídavky To jsme my a Blízko nás, kterou si zpíval chorálem celý sál a definitivní finálovou rozezpívanou tečku pak udělal největší hit Exploze. Poté už došlo na setkávání muzikantů s jejich příznivci korunové společným fotografováním a podepisováním nejen obalů desek.