Před začátkem koncertu i o přestávce se divákům zdarma podávalo bílé svatomartinské víno. Na pódiu se kromě muzikantů a dirigentů v roli kmotrů čerstvě natočeného CD nazvaného Ozvěny dvaceti let, které si orchestr vydal právě k dvacetiletým narozeninám, postavili starosta města Michael Kašpar i vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu Petr Kesner, místostarosta města Michal Najbrt seděl, stejně jako další úřednice, v do posledního místa vyprodaného hlediště.

A muzikanti se svým příznivcům odměnili pestrým hudebním programem, v němž v první polovině koncertu zazněly vážnější a poslechově náročnější skladby jako úvodní Súčanské čardáše skladatele Karola Pádivého nebo Vzpomínka na Zbiroh Václava Vačkáře se sólovými výkony Vojtěcha Chámy na křídlovku a Davida Orela na tenor, v Klarinetovém čardáši Karla Bělohoubka zase zazářil Jindřich Král s tímto nástrojem.

Harmonie 1872 si dovolí přepych tří dirigentů, kromě osvědčeného a z pedagogické práce v místní základní umělecké škole nebo coby kapelníka Březovanky známého Jiřího Vojtěcha jsou to Irena Pithartová a Ondřej Hnízda. Na křest alba pozvali muzikanti na pódium i prvního dirigenta a aranžéra mnoha skladeb Petra Stříšku. Neodmyslitelnou tváří orchestru je i jeho moderátorka, legendární televizní hlasatelka Renée Nachtigalová, zpívá Petra Perná, která se blýskla třeba ve skladbě Je suis Malade v tuzemsku proslavené jako To mám tak ráda Marií Rottrovou. Nechyběla ani směs skladeb z rockové opery Jesus Christ Superstar či muzikálová písnička New York, New York. Orchestr si troufl i na pecku z repertoáru Michaela Jacksona, koncert ukončila sokolská Spějme dál právě v aranži Petra Stříšky.

Všem v sále ale bylo jasné, že takhle koncert skončit nemůže, celý sál si vzápětí zazpíval neoficiální hymnu města, Kmochovu Kolíne, Kolíne. Další milý přídavek předvedli muzikanti na jevišti, když a cappella zazpívali valčíček Kdo ze srdce dává a pak se opět chopili svých nástrojů, aby se definitivně rozloučili hudebním vyznáním všem muzikantům Muziky, muziky.