Kolínského Dne záchranářů se zúčastnil Hasičský záchranný sbor, sbor dobrovolných hasičů, Policie ČR, Zdravotní záchranná služba, Městská policie Kolín, Červený kříž, Armáda ČR, Věznice Jiřice a zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR. Na Karlově náměstí všichni zúčastnění předvedli ukázky ze svého řemesla, vozidla, ale také zbraně a jiné náčiní nutné k zásahům.

Tradiční průjezd techniky městem. | Video: Deník/Petr Procházka

Akce začali průjezdem techniky od hasičské stanice v Polepské ulici, konvoj následně pokračoval ulicemi Táboritská, Žižkova, Masarykova, Benešova a Pražská až na náměstí. Tam proběhla prezentace složek záchranného systému o zábavný program se postaral Dům dětí a mládeže. Krátce před jedenáctou se pak na obloze objevila dvojice letounů JAS-39 Gripen a také stíhačky Aero L-159 Alca.

close Den záchranářů v Kolíně. info Zdroj: Nikola Bacílková zoom_in Den záchranářů v Kolíně.

Program pokračuje od 13 hodin na Kmochově ostrově, na zálabské straně lávky a na louce „u medvědů“ v Borkách, kde proběhnou komentované ukázky členů a spanilá jízda Policie ČR a také vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Den záchranářů zakončí v 17 hodin koncert kolínského Big Bandu s Hanou Holišovou a v 18:30 Tabák – Kabát revival.