„V dospělém oddělení se všichni ocitli v Krakonošově království a museli poznat, která zvířátka do lesa nepatří. V čítárně na ně čekal Křemílek a Vochomůrka, kteří vařili z borůvek povidla, pil se šípkový čaj, počítaly se veverce oříšky a povídalo se o semínkách a bedlách,“ popsala ředitelka knihovny Libuše Vodičková.

V dětském oddělení mohly děti u Popelky přebírat hrách a navlékat korálky, s kolínskými draky trénovaly slalom mezi kuželkami, skládaly dračí puzzle nebo kradly drakovi ze sluje bonbony, u zlé královny ze Sněhurky přiřazovaly k pohádkám kouzelné předměty.

Oddělení zpracování fondu se proměnilo v les Řáholec, kde soutěžící poznávali stromy a zkoušeli svou mušku. U Malé čarodějnice museli všichni vyluštit křížovku, aby se dozvěděli, jak se jmenuje její ptačí přítel, a mohli se tam také občerstvit. Dobroty napečené knihovnicemi si čtenáři pochvalovali.

V pravé poledne pak byly vítězům výtvarné soutěže Pohádkový Kolín předány diplomy a věcné ceny. Vítězné obrázky si lze ve výstavním sále knihovny prohlédnout do pátku 23. prosince.

Do knihovny zavítali i místostarostka Iveta Mikšíková, bývalý ředitel, senátor Pavel Kárník a vedoucí odboru školství, kultury a sportu Petr Kesner.