Večer odstartovala kapela Rattle Bucket, která přijela z Brna a hraje rockový crossover. Fanoušci si v něm nejspíše našli především punk, protože se s chutí rozpogovali, čímž si získali uznání zpěváka a kytaristy Toma, který je ještě hecoval  k dalším tanečním aktivitám, ale zcela tím vyklidili místo pod pódiem pro případné další fanoušky neholdující těmto aktivitám.

Rattle Bucket zpívají anglicky a po svém setu rozdávali zájemcům CD pojmenované Last Generation a prodávali zajímavá trička. „Není to proto, že bychom si hráli na nějaké hvězdy, ale basák předchozí kapely spěchal, proto oni začínali," vysvětlil pořadí kapel Michal Švec, zpěvák a kytarista následující formace Hand Grenade, která dorazila do Kolína z Mirovic na Písecku.

Ti hrají klasický metal, zpívají česky a sál U Vodvárků si už vyzkoušeli coby host již známější kapely Dymytry, s níž jezdí dodnes. Skladby jako Tvář, Bolest, Sliby nebo Zlej sen rozparádily publikum a po kdysi natočeném demu se kapely už v nejbližších dnech fanoušci dočkají na regulérním debutovém CD.

Zajímavostí je, že v kalendáři koncertů na jejich internetových stránkách mají Hand Grenade na 8. července příštího roku napsaný kolínský Kmochův ostrov v rámci festivalu Supporting Fest se vstupným padesát euro. Že by se v Kolíně rodila další hudební událost? Trošku zarážející je ale fakt, že 8.7.2013 připadá na pondělí po státních svátcích…

Autor: Zdeněk Hejduk