„Kreslení a malování se věnuje od dětství, výtvarný obor studovala na tehdejší lidové škole umění u Pavla Rajdla a dodnes jí tato záliba zůstala koníčkem. Její tvorba je subjektivním a citovým pohledem na svět s mottem: Jednoduchost skrývá detail,“ představila v úvodní řeči svoji kamarádku Lenka Tylšová.

Podle ní Jana získává inspiraci k malování ze života a každý vystavený obrázek obsahuje nejen název, ale i nějakou myšlenku.

„Je to takové vyjádření toho, co jsem při jeho malování cítila, měla jsem při tom v sobě nějaký cit a ten jsem poté pojmenovala a zhustila do té jedné věty,“ pokusila se vyjádřit své emoce autorka.

Ta své práce doposud vystavovala v Žertově galerii v Bříství, v Galerii Na Schodech Městského společenského domu, v galerii Na Cábě ve Lžovicích a byla také součástí posledního Salónu kolínských výtvarníků v kolínském Regionálním muzeu.

Její pondělní výstavu doplnil písničkami a hrou na kytaru a kazoo Zdeněk Hemza, který stejně jako Jana Ptáčková bydlí na kolínském Zálabí, a proto si coby muzikant říká Zálabskej Red.

Zdeněk Hejduk