Příští týden začínáte novou sérii koncertů, proč jste si vybrali jako svou první destinaci právě Kolín?
V této koncertní šňůře, kterou děláme ve spolupráci s jedním z našich sponzorů, jsou v plánu tři poměrně větší koncerty, z kterých je jedním právě startovací v Kolíně. Poté se ještě určitě těšíme na vystoupení v Brně a závěrečnou zastávku v Praze. Díky sponzorovi bude celé tour provázet i spousta doprovodných soutěží, takže se je na co těšit. V Kolíně vystupujeme v rámci festivalu, což bude rozhodně velká akce. Navíc v těchto dnech slaví kapela šest let od svého vzniku, tak budeme rádi, když to s námi fanoušci z Kolína, Kutné Hory a okolí pořádně oslaví.

Vehicle tour prakticky plynule navazuje na Vaše koncerty spojené s propagací vaší poslední desky. Jak jste s touto sérií vystoupení spokojeni? A přemýšlíte už o novém albu?
Odehráli jsme něco přes třicet koncertů a bylo to přes tu nejlepší možnou roční dobu. Stihli jsme odehrát hodně letních festivalů a i zářijové koncerty byly výborné. Poslední štace bude Podzimní Sázavafest v Praze, který bude takovým vyvrcholením celé tour. A co se týká nového alba, tak máme v hlavě zatím asi tak dvě, tři věci, ale hlavní čas na nové songy přijde v lednu a v únoru, kdy si dáme dvouměsíční pauzu od koncertování a půjdeme nahrávat. Navíc se ta přestávka hodí i k tomu, že za ty dva měsíce se fanoušci dostatečně navnadí a doufáme, že se opět podaří rozjet koncertní sezonu ve velkém stylu.

Kromě koncertování máte teď ale plné ruce práce i s moderováním v rádiu. Jak jste se k tomu dostali?
Tohle je poměrně čerstvá záležitost. V neděli budeme vysílat pátý díl. Došlo k tomu tak, že rádio Kiss Delta se rozhodla vyprofilovat své vysílání na hudební styly podle jednotlivých dnů a na neděli připadla kytarová muzika. Stanice je naším mediálním partnerem, takže asi i proto padla volba na nás. Co se týká obsahu, tak je skvělé, že máme hodně volnou ruku – od dramaturgie pořadu, přes název až po hosty. Dostaneme vždycky připravený playlist, který pak ale ještě spolu probíráme, aby se třeba nehrála stejná kapela dva týdny po sobě. V neděli při vysílání tam jsme ale sami, takže se občas stane, že tam třeba něco pokazíme – třeba zapomeneme pustit song atd.

V každém díle tam máte i svého hosta a prý se také snažíte pomoci začínajícím mladým kapelám, je to pravda?
Je to tak. Kromě klasických hostů, mezi které patří třeba Bára Zemanová, která s námi vysílala minulý týden, se snažíme jednou do měsíce pozvat i nové nadějné skupiny. Naposled to byli kluci z Civilní obrany, kteří pocházejí z Čáslavi. Teď nás ovšem čeká jako host Robert Rosenberg, který si zahrál i v našem posledním klipu k singlu Emily.

Tento klip se také natáčel z části v Kolíně.
Jo, koncertní část se točila v Kolíně a scény z tělocvičny se točily na Ortenově gymnáziu v Kutné Hoře. Některé trikové záběry se točili ještě navíc v Praze před modrým pozadím. Dělali jsme tady v Kolíně na školách casting do klipu, takže by se mohli naši zdejší fanoušci v klipu zahlédnout. Do zajímavých rolí se nám podařilo sehnat právě Roberta Rosenberga, který je mimochodem naprostý profesionál, a také modelku Dominiku Mesárošovou, z které se vyklubala naprosto pohodová holka, které vůbec nevadilo, že se natáčení protáhlo do pozdních večerních hodin. A epizodní roličku barmana ve Starých lázních si střihnul Standa Hložek. Klip se bude křtít koncem listopadu a s tím je spojené i nasazení do různých televizí a hitparád.

Jak se vám točilo? Dá se to nějak srovnat s vašimi předcházejícími klipy?
Natáčení bylo super. Co se týká toho srovnání, tak bych řekl, že s každým videem přichází něco nového. Náš první klip Sexuální akrobat byl hlavně o legraci. Natáčeli jsme to v baráčku, občas do záběru vykouklo světlo nebo další kamera. Poté přišlo video Reality Show, kde jsme vůbec nevěděli, do čeho jdeme. Měli jsme ale skvělou profesionální firmu, která si nás různě stavěla po placu, takže jsme vůbec netušili, co z toho vyleze. Nakonec to byl ale výborně vypadající klípek na úrovni. Poté už přišel klip Ooou!, kde se jelo pevně podle scénáře a video naštvalo dost lidí, takže se dá říct, že docela funguje. Co jsme zatím měli možnost vidět záběry z Emily, tak to vypadá opravdu hodně kvalitně. Točilo se časosběrnými kamerami, ale jsou tam také zpomalené efektní záběry, když jsme například polili bicí vodou a při nárazu paličky je vidět, jak odlétají malé kapky. Jsme na to moc zvědaví.

Kolínští příznivci se mohou těšit také na to, že zde odehrajete i svůj poslední koncert v tomto roce. Datum 26. prosince napovídá, že by se mohlo jednat o speciální vánoční dárek?
Vehicle tour zakončujeme koncertem v Praze, ale myslím si, že si naši fanoušci v našem „domácím“ regionu zaslouží, abychom jim tu ten poslední koncert odehráli. Vždyť to jsou lidi, kteří jsou s námi po celých těch šest let, takže bychom se s nimi rádi rozloučili ke konci roku pořádným koncertem. A možná přijde i Ježíšek.