„Pátky, soboty a často i čtvrtky v plesové sezóně máme v tuto chvíli obsazené do roku 2013, ale v jednu dobu jedna ze středních škol svoji rezervaci zrušila či přesunula, náhodou v tu chvíli zavolali představitelé regionální České strany sociálně demokratické a zamluvili si prostory na svůj hejtmanský ples. Ten však poté přesunuli do Starých lázní, o čemž jsme se dozvěděli až nedávno a spíše náhodou a my měli termín opět volný. Pak jsme se potkali s country kapelou Orbit a její agilní manažerka Jana Pilátová se hned rozhodla pro maškarní bál ve stylu country,“ shrnula anabázi Jarmila Kašparová z Městského společenského domu.

Orbit si pozval hudebního hosta, bluegrassovou kapelu Mirasův kartáč, připravil i veselou tombolu, v níž vyhrával každý. Bohužel neexistující tradice a také podobná akce konající se jen o několik desítek metrů vedle znamenaly účast jen několika málo desítek tancujících.

„Na kapelu i zvukaře jsme ty minimální částky vybrali, byla to příjemná akcička, pán oblečený jako kočka dorazil autem a prý protijedoucí řidiči nevěřili svým očím. Dorazilo i několik dalších masek, s úspěchem se setkalo předtančení malých irských tanečníků a i větších ve stylu country. Kdo přišel, byl spokojený, a my bychom to rádi v budoucnu zopakovali,“ uzavřela Pilátová.

Zdeněk Hejduk