Od patnácti hodin totiž čekalo na malé fanoušky i jejich rodiče hudebně – divadelní představení Kašpárek v rohlíku v kolínském Městském divadle a tento průvod byl jeho součástí. Před divadlem pak návštěvníky přivítal i namaskovaný starosta města Vít Rakušan. „Mám dobrou zprávu, Kašpárek se vrátil domů," nadchl z megafonu a rozhodil mezi děti karafiáty.

Ve foyeru pak vyhrávala Kolíňanka, ona dechovka z průvodu, která na náměstí zahrála několikrát zrychlenou skladbu Kolíne, Kolíne a v divadle si poradila se všemi největšími hity Kašpárka v rohlíku. Tento projekt vymyslel a původně v Jihočeském divadle realizoval kolínský režisér, organizátor a muž mnoha profesí David Dvořák, aby později písničky z představení nazpívala špička klubové rockové scény a u dětí i jejich rodičů se staly kultem.

Ve spolupráci s perfektně vybaveným kolínským divadlem připravili bezvadně nasvícený a i jinak technicky provedený koncert, ve kterém zazněly jak všechny dosavadní hity od Strejdy Járy či Barbíny až po Želvy či Chudáka Kena nebo Pomeranč, tak písničky z nové desky nazvané Ten Halywůd. Tato písmena také vévodila scéně, Kašpárek se v něm vydal na cestu za Velkou louži, k čemuž se vtipně využívalo plátno a video dotáčky.

Kromě původního souboru Jihočeského divadla si zahráli a zazpívali Milan Cais z kapely Tata Bojs, Honza Kalina ze Sto zvířat, Romana Kohoutová z punkové Znouzectnosti, Jirka Zemánek, baskytarista Wohnoutů, zpívaly dcery Davida Dvořáka i syn Markéty Krčmářové, zpěvačky revivalu Hudby Prahy a občasného hosta kapely Schodiště, za mixážním pultem stál Dušan Neuwerth, známý z projektu Umakart i s Václavem Neckářem.

V hledišti zasedli bejbypankáčové, jak celé hnutí okolo Kašpárka v rohlíku jeho tvůrci nazvali, s molitanovými číry a oni i jejich rodiče si s chutí zpívali písničky přibližující dětský svět bez klišé a podbízivosti.

O přestávce se rozdávaly párky v rohlíku, jejichž ohřívači se postarali o krátkodobý výpadek elektřiny na jevišti, z něj létaly balónky, fotbalové míče i skákací hopíci, Kašpárek střílel prakem alobalové koule a nakonec jej celé pokryly vystřelené konfety. Samozřejmě se přidávalo a v něm nechyběla ani písnička Čůrej, vtipně otextovaná  pecka britské punkové legendy The Clash…

„V divadlech často nehrajeme, je nás hrozně moc a to představení je pak pro pořadatele dost drahé. Tady jsme to zorganizovali ve spolupráci s Městským divadlem a třeba jen  tři dny jsme programovali světla. Zcela určitě to dnešní představení nebude výdělečné" řekl po představení David Dvořák zářící ale jinak nad výsledkem spokojeností.

Autor: Zdeněk Hejduk