Kapela Berry, která vznikla z formace Husbery, přehrávala na regionálních tancovačkách povětšinou převzatý repertoár. Časem se však dopracovala i k vlastní tvorbě a natočila a vydala si CD. Jeho křest si naplánovali na významné datum 17. listopadu před rokem do chotutického klubu Rachot. „Vydání CD pro nás bylo velkou událostí a radostí, o kterou jsme se samozřejmě chtěli podělit hlavně s bývalými spoluhráči jak z Berry, tak z Husbery. Najít vhodný termín, který by většině pozvaných vyhovoval, nebylo jednoduché,“ říká kytarista a organizační duše kapely Pavel Pokorný. Na pódiu při slavnostním aktu křtu se pak vedle stálé sestavy kapely sešli i bývalí členové: Zpěvačka Lída Masluková, kytarista Zdeněk Ježek a basista Václav Mrzena, kteří společně s nyní zpěvákem, ale původně ještě harmonikářem a varhaníkem Janem Beranem a bubeníkem Václavem Husou stáli u první sestavy Husbery. Dorazili i další, basisté Zdeněk Krejčí a Standa Havel, kteří prošli mnoha regionálními formacemi, kytaristé Jiří Lacina z Telegrafu a Luděk „Dědek“ Hauzar hrající kromě jiného v kapele Flatus či zpěvačka říkající si Dargi. „Celou akci jsme dost pečlivě plánovali a hodně nám se samotnou organizací pomohl Vašek Mrzena, kterému bychom chtěli ještě jednou velmi poděkovat,“ vypichuje Pokorný zásluhu šéfa metalového Rimortisu.

Pečlivý scénář pamatoval nejen na obvyklý akt křtu, který kromě vyjmenovaných hostů v roli kmotra obstaral také Vláďa Šafránek z kapely Walda Gang, ale i na jejich osobní účast. Po odehrání šesti skladeb v současné podobě kapely a polití CD šampaňských se postupně na pódiu v různých sestavách vystřídali všichni hosté – Lída si střihla mimo jiné Jedeme dál od Petry Janů a Petra Jandy či Proč zrovna ty? nebo Dej mi ruku svou, Jirka Lacina si vzpomněl na éru Telegrafu v Karnevalu, Dargi Plautnerová přidala svůj majstrštyk All We Are od Doro Pesch.

„Od počátku jsme mysleli i na natočení videozáznamu a to za přijatelné peníze. Nakonec jsme se domluvili s Jirkou Mimrou a Radkem Preburdou z Peček, Jirka pak provedl i výsledný střih. Chtěli jsme si pojistit co nejlepší zvuk, a proto pozvali Olina Rokytu s jeho záznamovým zařízením. Protože jsme však hráli téměř bez přestávky, byla nakonec zvuková nahrávka tak velká, že při ukládání do paměti počítače způsobila kolaps systému a museli jsme si vystačit s tím, cozachytila kamera u mixážního pultu,“ shrnuje peripetie výroby DVD Pokorný.

Zvuk DVD je nakonec docela slušný, stejně jako nadstandardní světelný park, který evokuje atmosféru „velkého koncertu“. Škoda jen, že osvětlovače, který na pódium umístil množství inteligentních světel, nenapadlo umístit jeden bodový reflektor tak, aby svítil do publika a kamery tak mohly zaznamenat atmosféru. Škoda je to především u druhého bonusového disku, kdy atmosféra gradovala v přímé úměrnosti ke snižování kvality hudby, na které se podepsala slavnostní atmosféra večera, setkávání dlouho neviděných muzikantů i pozdní hodina. „Kdybychom dali na vlastní sebekritiku, asi by DVD kromě nás nejspíše nikdo další neměl možnost vidět. Chtěli jsme jím však jako památkou poděkovat všem účinkujícím, a tak jsme nejprve vytvořili sestřih samotného křtu a hry všech hostů. Ohlasy byly pozitivní a jak se DVD šířilo, Jirka Mimra nám nabídl ještě zpracování záznamu zábavy, která následovala po slavnostním aktu. Mezitím však uplynul v podstatě celý rok, takže kompletní dvoj DVD má nyní roční výročí. Poprvé bude k dispozici na naší čertovsko – mikulášské zábavě v Křinci 6. prosince,“ přiznává a zároveň láká Pokorný.Berry mají rozpracovaný další video materiál s kvalitnějším zvukovým záznamem. S výsledkem by se chtěla kapela pochlubit na letošní Štěpánské zábavě v Zásmukách.